Krimisari "Skandaal Inglise moodi" elustab kurikuulsa loo tipp-poliitiku salaelust

ETV toob pühapäeval, 27. jaanuaril ekraanile musta huumoriga vürtsitatud krimisarja "Skandaal Inglise moodi", mille keskmes on kurikuulus juhtum Inglimaa lähiajaloost, kui parteijuht Jeremy Thorpe üritas kõrvaldada oma meesarmukest. Tõsielulises minisarjas kehastab pahelist parlamendisaadikut Hugh Grant.

Kriitikute ja publiku poolt kiidusõnadega vastu võetud krimisari "Skandaal Inglise moodi" viib ajas tagasi 1960-70ndatesse aastatesse, kui säravat poliitilist karjääri teinud Jeremy Thorpe'i tabab skandaal, mis ähvardab rikkuda kogu tema elu.

Avalikkuse ees mustereeskuju näidanud Thorpe'i minevikust ilmub välja noormees, kes lubab paljastada nende homoseksuaalse suhte. Tülika armukese kõrvaldamiseks võtab poliitik kasutusele kõik meetmed, kuid ebaõnnestub ja satub sellega hoopis avaliku skandaali keskmesse.

Ajaloolistel sündmustel ja tegelastel baseeruv "Skandaal Inglise moodi" toob taas ekraanile Hugh Granti, kes paljude paipoiste rollide asemel üllatab nüüd salakavala ja manipuleeriva poliitikuna. Peaosatäitja värvikas roll on näitlejale toonud ohtralt kiidusõna ja mitmeid olulisi nominatsioone, sh Kuldgloobusele. Silmapaistva rollisoorituse teeb sarjas Thorpe'i armukest Norman Scotti kehastav Ben Whishaw, kes pälvis rolli eest ka Kuldgloobuse. Nomineeritud oli sari ka tervikuna.

Kolmeosaline "Skandaal Inglise moodi" ("A Very English Scandal") pakub ajastutruud sissevaadet briti ühiskonda ja poliitilise ladviku salaeludesse. Sündmused leiavad aset ajal, mil homoseksuaalsus oli Inglismaal küll seaduslikuks muudetud, kuid avalikkuse silmis jätkuvalt vastuolusid põhjustav.

"Skandaal Inglise moodi" alustab ETV ekraanil sel pühapäeval, 27. jaanuaril kell 22.00.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: