Rihanna kaebas kaubamärgivaidluses oma isa kohtusse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rihanna Fenty Beauty üritusel Brooklynis, New Yorgis septembris 2018.
Rihanna Fenty Beauty üritusel Brooklynis, New Yorgis septembris 2018. Autor/allikas: ANGELA WEISS/AFP/SCANPIX

Laulja Rihanna kaebas oma isa Ameerikas kohtusse, süüdistades viimast tema nime kasutamises oma meelelahutusäri edendamiseks.

Tema sõnul on tema isa Ronald Fenty ja viimase äripartner ekslikult väitnud, et ta on seotud nende firma Fenty Entertainmentiga, vahendab BBC.

Nende käitumine on avalikkust eksitanud ja kahjustanud tema iluettevõtte Fenty kaubamärki, seisab kohtuasjas.

Fenty Entertainment ei ole olukorda kommenteerinud.

Rihanna on palunud kohtul tõkestada ettevõttel Fenty nime kasutamine äritegevuseks.

Kohtuasjas seisab, et Rihanna omab USAs õigusi kaubamärgi Fenty nimele ja on saatnud ametliku keelustamiskorralduse.

"Kostjad jätkavad tänase päevani valeandmete kasutamist oma ärilise eelise ja avalikkuse eksitamise eesmärgil," seisab kohtuasjas.

"See petturlik käitumine kahjustab mitte ainult hagejaid, vaid ka üldsust ja nõuab kohtulikku sekkumist."

Hr Fenty, kellega Rihannal on enda sõnul keerulised suhted, asutas kohtuasja järgi 2017. aastal Kalifornias asuva ettevõtte koos äripartneri Moses Perkinsiga.

Ettevõtte veebisaidil avaldatud pressiteates teatakse ettevõtte asutamisest koos Rihannaga, hoolimata asjaolust, et ta ei ole sellega seotud.

Kaebuses seisab, et teisel juhul alustas Fenty Entertainment ilma tema loata läbirääkimisi, et Rihanna annaks Ladina-Ameerikas 15 kontserti umbes 15 miljoni dollari eest.

"Kuigi hr Fenty on Rihanna isa, ei ole tal praegu ega ole ka kunagi olnud õigust tegutseda Rihanna nimel ega kasutada tema Fenty kaubamärki, et kasutada ära tema Fenty kaubamärkide head tahet või edendada tema nimel äritegevust," seisab kaebuses.

Kohtuasi ütleb, et sellised tegevused rikuvad reklaami-, konkurentsi- ja eraelu puutumatust käsitlevaid seadusi ja võivad Fenty kaubamärgile kaasa tuua tõsiseid ja parandamatuid kahjustusi, kui neid ei peatata.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: