Muttika ja Hermaküla viisid retrosuusad rajale

46. Tartu Maratoni üks peamisi uuendusi on esmakordselt toimuv Tartu Maraton Vintage. "Ringvaate" hobisuusatajad Hannes Hermaküla ja Jüri Muttika puhusid tolmu suusavarustuselt, mis on pärit aastakümnete tagant.

Jüri Muttika läks suusarajale varustusega, mis on pärit 1960ndatest aastatest. Puusuuskadele lükkas Muttika hoogu pilliroost keppidega. Hermaküla tõi päevavalgele 1980ndate lõpul ostetud plastiksuusad, mida kasutasid omal ajal tõelised sportlased.

Jüri Muttika avastas suusarajal, et 1960. pärit suuskadega on lihtsam joosta kui sõita. Retrovõistluse pani kinni Hannes Hermaküla.

Tänavune Tartu Maraton Vintage viib osalejad tagasi möödunud sajandisse. Ajastu, mida korraldajad osalejate suusavarustuse ja riietuse näol peegeldada tahavad on kõik, mis jääb eelmisesse sajandisse. Kui aga keegi suudab valmis meisterdada või soetada veelgi vanema suusavarustuse, siis on ta suusapeole igati oodatud.

Osalejatel on eraldi ajastutruud stardinumbrid ja finišis ootab vastava kujundusega diplom. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: