Türklane ja ameeriklane võtsid eesti keeles mõõtu

Homme avatakse Tallinnas eesti keele maja, kuhu on oodatud kõik, kes
soovivad õppida, harjutada või lihtsalt kuulata eesti keelt. Eestis elavad välismaalased Mustafa Celik ja Stewart Johnson proovisid sel puhul hääldada telekaamerate ees raskeid lauseid.

Kui Türgi päritolu Celik on elanud Eestis kümme ja pool aastat, siis ameeriklasest Johnson 20 ja pool aastat. "Mul on hull aktsent, aga ma arvan, et ma oskan enam-vähem päris hästi," ütles Johnson ETV saates "Ringvaade".

Laused, mida mehed hääldama pidid, sisaldasid palju täpitähti ning keerukaid sõnu, millest eestlastelgi raske aru saada. Tähenärijast kohtunik Marko Reikop hindas nende sooritusi ja jättis mehed viiki.

Eesti keele majad korraldavad tasuta eesti keele kursusi, töötavad välja õppe- ja metoodilisi materjale jm. Eesti keele majadest saavad sõlmpunktid eesti keelest erineva emakeelega inimestele, kes soovivad õppida ja praktiseerida eesti keelt ning osa saada eesti kultuurist laiemalt.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: