"Bohemian Rhapsody" võit pani Twitteri inimeste pahameelest kihama

"Bohemian Rhapsody" meeskond Autor/allikas: Scanpix/Reuters

Kuldgloobuste jagamisel tunnistati parimaks draamafilmiks "Bohemian Rhapsody", mis tekitas inimestes vastuolulise režissööri tõttu küsimusi.

Parima draamafilmi auhinda läksid lavale vastu võtma filmi taustajõud ja näitlejad, kuid paljudele jäi silma, et nende seas polnud režissöör Bryan Singerit. Lisaks ei tänanud režissööri oma kõnes ei filmi produtsent Graham King ega ka peaosaline Rami Malek, kes pärjati parima meespeaosa auhinnaga, vahendas EW.

Vastuolud Singeri ümber lekkisid meediasse 2017. aasta lõpus, kui mees kaks nädalat enne filmivõtteid vallandati. Sellegi poolest säilitati mehe režissööritiitel. Samal perioodil süüdistati Singerit seksuaalses ahistamises, kui üks mees väitis, et režissöör vägistas teda 2003. aastal, kui ohver oli vaid 17-aastane. Singer on süüdistusi eitanud.

Pärast Kuldgloobuste võitu hakkasid inimesed kiirelt Twitteri vahendusel oma pahameelt ja imestust väljendama. Alles eelmisel aastal kanti ahistamisvastaste kampaaniate #metoo ja #timesup toetusteks Kuldgloobustel musti kleite, mistõttu oli paljude meelest kohatu, et sel korral pärjati ahistamissüüdistusega Singerit parima filmi auhinnaga.

Pärast võitu kommenteeris produtsent Graham King, et ainus, millest peaks rääkima, on see, et iga meeskonnaliige oli filmitegemises hingega sees. "Seda tegid kõik," lausus King.

Näitleja Rami Malek jätkas, et selle filmi eesmärk oli ülistada Freddie Mercuryt ilma igasuguste kompromissideta. "Me armastame, tähistame ja imetleme teda nagu ta seda väärib," kommenteeris Malek.

Singer ise ütles 2017. aastal filmivõtetest taandudes, et teeb seda vanemate tervise tõttu. Kuigi spekuleeriti, et lahkumise taga olid kehvad suhted Rami Malekgiga, polnud Singeri sõnul neil juttudel alust. "Meil oli küll aeg-ajalt loomingulisi eriarvamusi, kuid me suutsime Ramiga need kõrvale jätta ja jätkasime koos filmi kallal töötamisega," selgitas ta filmist lahkumise järel.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: