Galerii: Startis teadussaade "Rakett 69" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1546687740000 | amCalendar}}

Laupäeva õhtul kell 19.30 astus ETV ekraanil võistlustulle 30 taibukat noort, et püüda edasipääsu "Rakett 69" lõppvõistlusele, mille võitjat ootab 10 000 euro suurune teadusstipendium.

"Rakett 69" alustas Ahhaa teaduskeskuses, kus said kokku eelvoorudest valitud 30 taibukat Eesti noort.  "Juba üheksandat hooaega otsime noori, kellel teadmised panevad silmad särama, kes suudavad inspireerida kõiki teisi enda ümber ning tuua Eesti teadusesse uusi tuuli," on saatejuht Aigar Vaigu uueks põnevaks hooajaks valmis. Avasaate lõpuks selguvad need 15 noort, kes pääsevad "Rakett 69" üheksandale lennule võistlema 10 000 euro suuruse teadusstipendiumi nimel. 

Põhivõistlusele pääsemiseks ootas noori teaduslabürindis ees neli ülesannet, mis panid proovile nende teadmised, oskused, loogika ja loovuse. Kiire taibu kõrval võis määravaks osutuda aga hoopis hea pingetaluvus, et võistlusolukorras mitte pead kaotada. "Tänases nutimaailmas on noortel tohutult palju teadmisi, kuid teadmise väärtus seisneb selles, kuidas me oskame seda enda jaoks ära kasutada ning praktilises elus rakendada," märkis saate kohtunik, Tartu ülikooli teaduskooli direktor Riin Tamm. 

Esimest korda 2011. aastal vaatajate ette jõudnud "Rakett 69" on teaduse populariseerijana saanud aastate jooksul tunnustust nii Eestis kui ka Euroopas.  Seda peab oluliseks ka saate koostööpartneri, Eesti Teadusagentuuri tegevjuht Karin Jaanson: "Noortes huvi äratamine loodus- ja täppisteaduste, inseneeria ning tehnoloogia valdkonna vastu on üks meie tähtsamaid ülesandeid. Aastate jooksul oleme selleks palju uusi tegevusi algatanud, kuid saatesarja "Rakett 69" võib julgelt pidada Eesti teaduse populariseerimise edulooks, mis on tänu suurepärasele koostööle Eesti Rahvusringhäälingu ja OÜ-ga Vesilind suure populaarsuse saavutanud ja ajaproovile väga hästi vastu pidanud."

"Rakett 69" uus hooaeg on ETV eetris laupäeva õhtuti kell 19.30.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja, Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: