Evelin Ilves Kalevi kommide kriitikast: see oli läbi aegade odavaim tervisekampaania

Evelin Ilves kommenteeris skandaali Kalevi kommide ümber, nimetades seda soodsaimaks tervisekampaaniaks Eestis.

"Tervisearengu instituut ütles, et see oli läbi aegade kõige odavam tervisekampaania. Maksma läks null eurot ja ühe portsu Evelini närvirakke," kommenteeris naine saates "Nähtus nimega Evelin".

Skandaal keerles Priit Pulleritsu intervjuu ümber Evelin Ilvesega, kus naine kritiseeris Kalevi komme, mis sisaldasid transrasvu. Toonane presidendiproua kasutas kommidest rääkides slängisõna kräpp.

Pulleritsu sõnul tuli skandaal sellest, et Ilves püüdis oma sõnavõtuga inimesi elama õpetada, omamata selleks ajaks piisavat autoriteeti. "Selle loo eest, mis ma Arterisse kirjutasin, sain ma Eestis aasta parima olemusloo auhinna. Lugu oli tehtud õiglaselt ja ausalt," kommenteeris ajakirjanik Priit Pullerits, et tal polnud põhjust Ilvest pihtide vahele võtta.

Ilves ütles nüüd, aastaid hiljem, et tema jõuliste avalduste taga olid tema isikuomadused. "Mina otsustasin, et ma ei hakka kelleksti teiseks. Et ma ei hakka lambukeseks," selgitas ta.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: