Fotod: Eesti 100 disainerid ehivad jõulude ajal Londoni kesklinna väljakut ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti ettevõttes disainitud ja toodetud 10-meetrine tulesäras kuusk ehib sellel aastal Londonis Tower Bridge'i juures olevat väljakut, mis on tuntud iga-aastaste omanäoliste jõuluvalguse installatsioonide poolest.

Eestlaste ettevõttes Adam BD valmistatud kuusk köitis brittide tähelepanu ülemaailmsel jõulumessil Frankfurdis erilise looduslähedase disainiga. Sama kuuse väiksemaid versioone võib näha näiteks Stockmanni fassaadil ja mujal.

"Päris puuga sarnane kuusk hakkas klientidele silma oma õnnestunud vormi ja erilise tehnoloogia poolest. Tahtsime tuua looduslikku tunnetust linnaruumi ja inspiratsiooniallikaks sai sügavas Põhjamaa metsas kargelt helkiv härmatisega kaetud majesteetlik kuusk. Kuigi puu on kokku pandud 2D-moodulitest, tekitab see täiusliku 3D-efekti," rääkis kuuse disaininud Kristiina Karjus.

Sarnased kuused ehivad ka Londoni tuntud ärilinnaosa Canary Wharf, kus 22 puust moodustub jõulumets. Metsa panevad elama justkui virmaliste peegeldust meenutavad värvilised valgusvood. Eestlaste valmistatud jõuluinstallatsioon jääb keskseks kaunistuseks ka seal jaanuarikuus peetaval populaarsel valgusfestivalil.

"Kuulsaid jõulupuid oleme ka varem ehtinud, näiteks kaunistasime mõned aastad tagasi Peterburi tähtsaima jõulupuu," rääkis Adam BD juht Ivari Roosileht. 

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: