Kevin Spaceyle esitati süüdistus seksuaalses ahistamises

Kevin Spacey
Kevin Spacey Autor/allikas: Scanpix/Reuters

USA näitlejale Kevin Spaceyle esitati süüdistus teismelise seksuaalses ründamises Massachusettsi baaris. Kohtuprotsess algab seitsmendal jaanuaril.

Süüdistus puudutab juhtumit 2016. aasta juulis. Väidetav ohver on endise uudisteankru Heather Unruhi poeg, kes oli toona 18-aastane. Naine süüdistab Spaceyt poisile (Massachusettsis võib alkoholi tarvitada alates 21. eluaastast) alkoholi ostmises ja seejärel tema käperdamises, vahendas BBC.

Esmaspäeval postitas Spacey sotsiaalmeediasse video, kus eitab süüdistusi, esinedes ise "Kaardimaja" kuulsa karakteri Frank Underwoodina, keda Spacey sarjas varem kehastas.

"Ma ei kavatse maksta asjade eest, mida ma kohe kindlasti teinud pole," teatas ta videos ja ütles, et ei maksa teha järeldusi enne asitõendeid.

Kolmeminutiline klipp, mille Spacey sotsiaalmeediasse postitas, on tema esimene avalik ülesastumine pärast seda, kui talle eelmise aasta novembris esimene ahistamissüüdistus esitati.

Spaceyt on ahistamises süüdistanud alates möödunud aasta sügisest mitmed võimalikud ohvrid. Tänavu septembris teatas prokuratuur, et ei esita Spaceyle süüdistust juhtumis, mis toimus 1992. aastal, sest võimalik kuritegu on aegunud. Spacey vastu esitatud kaebusi uurib ka Suurbritannia politsei.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: