ERR-i luulekonkursi võitis lustakas salm päkapiku miksidest

Elisabet Reinsalu
Elisabet Reinsalu Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Eesti Rahvusringhäälingu jõulusalmide konkursile laekus tänavu 1150 luuletust. Luuletusega "Päkapiku miksid" võitis konkursi Signe Kullamaa.

Juba teist aastat toimunud ERR-i luulekonkursile esitasid luuletusi nii väikesed lapsed kui ka kõrges eas hobiluuletajad. Kokku laekus konkursile 1150 luuletust, neist 13 jõuavad Elisabet Reinsalu esituses ERR-i tele- ja raadiokanalitesse juba sellest pühapäevast.

Luulekonkursi võitis sel aastal Signe Kullamaa luuletusega "Päkapiku miksid", mille puhul tõstis žürii esile leidlikkust luua salm, mis annab hästi edasi pühadega kaasnevat ootust ja salapära ning võimet kõnetada ühtemoodi nii väikeseid kui ka suuri jõuluusku inimesi.

Salmi autori Signe Kullamaa sõnul leiab ta luuletuste loomiseks sageli inspiratsiooni Eestit mööda sõites, sest klienditeenindajana rongis töötades avaneb tal pidevalt võimalus aknast kauneid maastikke imetleda.

Päkapiku miksid 
Päkapikku tahaks näha ükskord oma silmaga.
Tahaks teada, kas ta tõesti liigub iga ilmaga.
Tahaks näha, kuidas välja näeb see lahe kutt -
kas tal punakuub on seljas, mütsi otsas valge tutt?
Kas on igal lapsel oma või on kamba peale üks?
Kui ta ronib või siis roomab, kuidas terveks jääb ta püks?
Kuidas jaksab terve päeva minu järgi luurata?
Kas on krabinat siis kuulda, kui vaid pingsalt kuulata?
Kokkuvõttes liiga palju küsimusi õhku jääb.
Loodan ikka salamisi - kindlalt teda ükskord näen.

Kokku valis žürii välja 13 luuletust, mis tulevad esitamisele ERR-i tele ja raadio pühadekavas. Oma lemmikud leidsid suurest valikust ka erinevad ERR-i toimetused, kes võitjaid omalt poolt meeles peavad.

Kõik luulekonkursile esitatud jõulusalmid jäävad lugemiseks ja jõulutaadile ettekandmiseks üles veebilehele err.ee/luuletus.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: