Ajaloolane Heiki Raudla tõi oma pooltuhat kuuri all seisvat korgitseri teistele vaatamiseks välja

Foto: ERR

Ajaloolane Heiki Raudla on Viljandimaal ja kaugemalgi tuntud mees. Ta kirjutab raamatuid, peab loenguid ning vabal ajal tegeleb ühe üsna huvitava hobiga. Nimelt kogub mees pudeliavajaid. Seda, kust ta oma esimese pudeliavaja sai, ta päris täpselt ei mäleta.

"Aga umbes kolm ja pool aastat tagasi. Keegi kinkis, kuna mul oli üks katki läinud ja paljud neist ei ole ju tugevad. Vaatasin siis, et päris huvitav ja hakkasin neid märkama vanakraami- ja teise ringi poodides, antikvariaatides. Tekkis mingi hasart leida järjest veidramaid," rääkis Raudla.

Üldiselt need kallid ei ole. "Mõned väga vanad on kallimad, aga enamus on odavad." Ta on nende alla pannud umbes 500–600 eurot. "Kui inimene kogub midagi – olgu see vana raamat või mingid tubakatoosid – siis mingil hetkel tekib tahtmine näidata."

Nii leidiski Heiki, et pooltuhat kuuri all seisvat korgitseri võiks ka teistele vaatamiseks välja panna. Nii sündiski Viljandis Kondase keskuse jõuluhõnguline näitus, kus on eksponeeritud umbes pool Heiki kogust.

Ajaloolase Heiki Raudla pudeliavajate näitus Kondase keskuses. Autor: ERR

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: