Juubeliaasta jõulud võtab kokku esimene üle-eestiline jõulumatk

EV100 matk
EV100 matk Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Teisel jõulupühal, 26. detsembri keskpäeval toimub esimene üle-eestiline jõulumatk, millega pannakse punkt kogu aasta väldanud Eesti Vabariik 100 juubelimatkade sarjale.

"EV100 juubelimatkade sari on viinud tänavu kümned tuhanded inimesed Eesti looduse mitmekesisusest osa saama. Esimene üle-eestiline jõulumatk on hea viis jõulurõõmu pere või sõpruskonna seltsis pikemalt nautida ja pärast jõululauas istumist ennast veidikene liigutada," ütles Eesti Vabariik 100 programmijuht Maarja-Liisa Soe.

Jõulumatkaga pannakse ühtlasi punkt EV100 juubelimatkade sarjale.

Eesti matkaliidu presidendi Ingrid Kuligina sõnul toimub üle-eestilise jõulumatka raames Eesti kõikide maakondade peale kokku ligi poolsada matka. "Jõulumatkade seast leiab igaüks endale sobiva. Enamasti on tegemist matkajuhi eestvedamisel toimuva jalgsi- või räätsamatkaga, samas toimuvad ka mitmed matkad maasturitel, kanuudel ja elektriratastel," ütles Kuligina.

Esimesel üle-eestilisel jõulumatkal osalemine on tasuta ning matk kestab 1-2 tundi. Matkadel osalemiseks tuleb end eelnevalt registreerida

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: