Eesti tuntuim žüriiliige Olav Osolin: ma pole kunagi hinnanud loomi ega olnud iludusžüriis

Foto: Kairit Leibold/ERR

Saates "Hommik Anuga" oli külas Olav Osolin, kes rääkis enda kümnetest žüriitöödest läbi aastate. Samuti avas ta 1988. aasta reklaami "Lahkudes kustuta valgus" tausta, mis võitis Cannes'i reklaamifestvalilt pronkslõvi.

Aastate jooksul on Olav Osolinile saanud mõtteliseks tiitliks "Eesti kuulsaim žüriiliige", mis sai tema sõnul alguse juba ülikoolis. "Ma olen olnud vist kõikide Tartu levimuusikapäevade žüriides, seejärel juba Eesti Laulude ja Eurovisioonide žüriid, muidugi ka reklaami- ja turundusžüriid ning samuti filmižüriid," ütles ta ja nentis, et ta täpset arvu, kui paljudes žüriides osalenud on, öelda ei oskagi. "Ma ei ole olnud küll iludusžüriis, ehkki vist on kutsutud isegi, ja ma pole hinnanud loomi."

Täpsemalt tuli juttu ka 1988. aastal valminud Eesti Energia reklaamist "Lahkudes kustuta valgus", mille eest võitis Olav Osolin koos Priit Pärnaga ka Cannes'i rahusvaheliselt reklaamifestivalilt pronkslõvi. "Mälumänguritele on see huvitav fakt, et tegelikult on see Nõukogude Liidu ainus Cannes'ist võidetud lõvi," selgitas ta ja tõdes, et tegemist on ilmselt Eesti kõige kuulsama reklaamiga. "Ma olen seda ise näinud sellises programmis nagu "Maailma kõige naljakamad reklaamid", mis jooksis kogu maailmas eri telekanalites."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Hommik Anuga"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: