78-aastane Rein Pärn jookseb oma selle aasta sajanda maratoni

Foto: ERR

Kui 78-aastane rekordmaratoonar Rein Pärn septembris "Ringvaate" stuudios diivanil istus, oli tal tänavu joostud alles 79 maratoni, 15. detsembril jookseb ta aga selle aasta sajandat maratoni. Grete Lõbu käis temaga trennis kaasas.

Rein Pärna kinnitas, et ta lihtsalt ei jõudnud oma selle aasta sajandat maratoni varem joosta. "Kõige pikem paus on olnud nädala aega," sõnas ta ja tõdes, et kuigi oma trenni alustab ta Mustamäelt, läheb ta sealt edasi Nõmme metsa. "Ma olen põhiliselt ringi peal käinud, Harku, Saku, Saue, Tabasalu, Pirita ja Viimsi."

Oma selle aasta sajandat maratoni alustab ta 15. detsembril 8:30 Estonia teatri eest, kust jookseb edasi Koplisse, Piritasse kasarmute juurde ja sealt tagasi kesklinna. "Lõpetame Vabaduse väljakul," mainis ta ja rõhutas, et tegelikult ei olnud tal üldse plaanis üldse nii palju maratone joosta, kuigi mõtteline siht oli saada täis 500 maratoni elu jooksul. "Praegu jääb mingi 14-15 puudu, aga kevadeks peaks täis saama, kui tervis vastu peab."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: