2018. aastal huvitas eestlasi kõige enam jalgpall, Nublu ja veetemperatuur

Nublu kontsert Tartu Kammivabrikus.
Nublu kontsert Tartu Kammivabrikus. Autor/allikas: Rauno Liivrand

Google-i 2018. aasta otsingutrendid näitavad, et eestlasi huvitasid lõppeval aastal kõige enam Jalgpalli MM, Eurovisioon, Nublu, veetemperatuurid ja äikesetormid.

Otsingumootori trendid peegeldavad üldjoontes lõppeval aasta aktuaalsemaid teemasid. Näiteks kuumast suvest tulenevalt guugeldati erakordselt palju veetemperatuure ning otsiti äiksetormide liikumist. Samas tulenevalt maksumuudatustest otsisid paljud inimesed ka palgakalkulaatorit ning infot 2018. aasta tuludeklaratsiooni kohta.

Inimestest guugeldasid eestlased kõige enam autoõnnetuses hukkunud ajakirjanikku ja saatejuhti Signe Lahteina. Kõige populaarsemateks elavateks eestlasteks osutusid 2018. aastal Nublu, Elina Nechaeyva ning Markkus Pulk - nendele järgnes kiiruisutaja Saskia Alusalu, kes oli ühtlasi ka otsituim sportlane.

Kaubandusvaldkonnas guugeldati kõige enam vastavatud kaubanduskeskust T1, Circle K-d ning Mustamäe elamustekeskust. Sündmustest huvitas inimesi lisaks jalgpallile Weekend Festival, Ironman Tallinnas ning tänavune muinastulede öö. Napilt jäi esikümnest välja Narvas toimunud suurlavastus Kremli Ööbikud.

TOP 10 otsituimad:

Jalgpalli MM
Eurovisioon
Signe Lahtein
T1 kaubanduskeskus
Tuludeklaratsioon
Weekend Festival
veetemperatuurid
palgakalkulaator
Nublu
Ironman Tallinn

TOP 10 populaarsemad eestlased:

Nublu
Elina Nechayeva
Saskia Alusalu
Markkus Pulk
David Pärnamets
Igor Mang
Signe Laigu
Ketter Orav
Karin Tammaru
Uudo Sepp

TOP 10 sündmused:

Jalgpalli MM
Eurovisioon
Weekend Festival
Ironman Tallinn
Muinastulede öö
Eesti Laul
Rally Estonia
Australian Open
EV100
Wimbledon

Rohkem infot Google`i "Year in Search" 2018. aasta populaarseimate otsingute kohta leiab veebiaadressilt http://www.google.ee/2018.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: