Tallinna jõuluturg valiti Euroopa parimaks

Raekoja platsil avati jõuluturg.
Raekoja platsil avati jõuluturg. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Enam kui 200 000 reisijat hääletasid veebilehel European Best Destinations viimase kümne päeva jooksul Euroopa uhkeima jõuluturu konkursil ülekaalukalt esikohale Tallinna jõuluturu Reakoja platsil. Konkurentide seas olid ka näiteks Budapest, Strasbourg, Viin ning Praha.

"Sellised tiitlid teevad südame soojaks," ütles Tallinna Jõuluturu peakorraldaja Diana Harusoo. "See, et meid märgatakse ja hinnatakse ka kodust kaugemal, näitab, et meie aastatepikkune töö vanu kauneid traditsioone hoida ja neid veelgi muinasjutulisemaks muuta pole olnud asjata."

Tallinna Jõuluturu juures hinnatakse kõige rohkem hubasust, ajaloolist asukohta, kaunilt säilinud keskaegseid ehitisi ja pikaajalisi traditsioone. Kiidetakse meie jõuluturu laia kaubavalikut, karusselle ning Jõuluvana, kes lastele salmilugemise eest kommi annab. Märgitakse ka ära, et viimastel aastatel on Tallinna jõuluturg mitmel korral valitud maailma parimaks jõuluturuks ning soovitatakse jalutada Tallinna vanalinnas. 

Tallinna jõuluturu valisid parimaks 31 436 inimest, järgnesid Budapest 26 348 ja Strasbourg 24 205 häälega. 

Veebileht European Best Destinations on olnud üle kümne aasta reisisihtpunktide inspiratsiooniallikas. Igal aastal valitakse seal parimaid sihtpunkte erinevate teemade kaupa, näiteks parim suusakuurort, parim rand või romantilisim sihtpunkt.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: