Valter Soosalu kirjutas kuulsale Ameerika jõululaulule eestikeelsed sõnad

Valter Soosalu ja Koit Toome lähevad taas ühisele jõulutuurile. Sel aastal võeti kavva kuulus Ameerika jõululaul, mille autoriks on Meredith Willson. Laulule kirjutas lõpuks eestikeelsed sõnad Valter Soosalu.

Laulu originaalpealkiri on "It's beginning to look like Christmas", eesti keeles sai see nimeks "Mulle paistab, et jälle käes on jõulud". "See on tegelikult traditsiooniline Ameerika jõululaul, seal igas kaubanduskeskuses 24/7 mängib see," selgitas Soosalu.

Koit Toome ütles, et huvitaval kombel on see laul Eestis seni kõrvust mööda läinud. "Kuna sellel laulul ei olnud siiamaani eestikeelset teksti, siis keegi pole seda eriti laulnud. Aga Valter tuli ühte proovi ja ütles, et ta tegi nüüd sõnad sellele," rääkis Toome.

Laulu eestikeelsed sõnad pole jõululaulu kohta kuigi traditsioonilised, vaid pigem tuletavad meelde pühade kommertslikku poolt. "Me eelmisel aastal juba mõtlesime, et tegelikult oleks tore rääkida publikule jõuludest nagu need päriselt on," rääkisid muusikud. Soosalu lisas, et paratamatult on praktiline pool see, mis pühadeajaga koos käib.

Koit Toome ja Valter Soosalu esitasid saates kaks jõululaulu:

"Mulle paistab, et jälle käes on jõulud"

"Panis Angelicus"

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: