Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii: Reet Aus tutvustas Eesti esimest ringdisaini kollektsiooni

Reet Aus tutvustas Stockmanni kaubamajas esimest ringdisaini kudumikollektsiooni "Teksa uus elu", mis on valmistatud kasutatud teksade kogumise kampaania raames.

Esmaskordselt Eestis ühendati kogu ringmajanduse ahel ehk uuskasutuskeskus, disain ja kaubamaja. Kolme osapoole koostööna tekkis võimalus vähendada tekstiiliprügi ja arutut tarbimist ning katsetada tekstiilimaterjalide ringlussevõttu: üheskoos koguti kokku vanad teksad, Hollandi koostööpartneri abiga korduvkasutuseks kõlbmatud purustati, misjärel ketrati kiududest lõng. Reet Aus lõi omakorda moodsa disaini ja nii valmisid uued kudumid.

Vastutustundliku moe sünnile saab anda panuse, tuues oma kasutatud teksariided Stockmanni neljanda korruse Uuskasutuskeskuse kasti.

Reet Aus on Eesti moelooja, kes on pühendunud taaskasutusel põhinevale moele ning on viimased kuus aastat tegelenud UPMADE lahenduse väljatöötamisega. Väärtustav taaskasutus ehk upcycling on protsess, mis võimaldab tootmises tekkivaid jääkmaterjale disaini abil tagasi tootmisse suunata, vähendades sellega märgatavalt moetööstuse keskkonnamõju.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: