Fotod: Jõulukaardid saab teele panna laste disainitud jõulukirjakastidest

Käesoleval nädalal paigaldati Tallinnasse ja Tartusse jõulude eel seitse Keila SOS lasteküla ning Rahumäe põhikooli laste kujundustega ajutist jõulukirjakasti, kust on võimalik oma jõulukaardid ja -kirjad teele panna.

Omniva postiäri juhi Mari Allese sõnul on just jõulueelne aeg kirjade saatmiseks kogu aasta kõige populaarsem. "Eelmise aasta põhjal oli näha, et käesoleval digiajastul on inimeste huvi füüsiliste jõulukaartide saatmise vastu erakordselt suur. Seetõttu otsustasime kirjakastid tuua neisse asukohtadesse, kus kirja saab teele panna muude toimetuste kõrvalt," selgitas Allese.

Erikujundusega ajutised kirjakastid asuvad Tallina Raekoja platsil, Lauluväljaku jõuluturul, Tallinna ja Tartu Kaubamajas, Stockmannis, Viru keskuse aatriumis ning Nõmme keskuse juures.

"Kogu aasta jooksul saadetakse Eestis ligikaudu kaks miljonit margiga kirja ja postkaarti. Koguni miljoni ehk pooled neist, moodustavad detsembris saadetud jõulukirjad ja kaardid," selgitas Allese.

Selleks, et jõuluaegset siirast traditsiooni elujõulisena hoida ning kaasaegsemaks muuta, on ka sel aastal võimalus oma jõulukaart kujundada ja teele panna internetist. Lahendus võimaldab kaardile valida oma pildi, millele on võimalik lisada ka oma personaalne tekst ning kujundus. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: