Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Ongi Koik"| Kaul Nurm kooseluseadusest: ei taha öelda, et nendevaheline koostöövorm on abielu

ETV2 saate "Ongi Koik" reporterid Mattias Naan ja Kaarel Nõmmik käisid külas Vabaerakonna esimehel Kaul Nurmel.

Nurm selgitas Naanile ja Nõmmikule, et erakonna näol on tegemist inimeste kogumiga, kes üheskoos analüüsivad ühiskonna probleeme ja otsivad lahendusi.

Nurme sõnul tasub vaadata, kuidas liberaalid ja konservatiivid on Eestis aja jooksul läbi teinud suured muutused ja lõpetanud kõik mugavussotsidena. "Väga vähe tuleb nende kaudu uusi ideid."

Küsimusele, kuidas suhtub Vabaerakond kooseluseadusesse, vastas Nurm, et nad hindavad abielu. "Termin, mis on läbi aastasadade, läbi kultuuriruumi kandunud siiamaani välja. Igal inimesel tänapäeval ja ka minevikus on olnud selles suhtes kindel tähendus ja arusaamine, et see on naise ja mehe vaheline asi. Nüüd maailm on muutunud ja on tekkinud teistsugused koostöövormid. Vabaerakond ütleb seda, et nendele teistele koostöövormidele peab jätma samasugused õigused ja kohustused, aga me ei taha öelda, et nendevaheline koostöövorm on abielu."

Üheskoos mindi karaokebaari tuntud lugusid esitama. Et panna poliitikut ebamugavamasse olukorda, otsustati eestikeelseid lugusid mitte võtta.

Kaul Nurme ja koomikute esituses kõlas näiteks legendaarne AC/DC pala "Highway To Hell" ning soome keeles "Saaremaa valss".

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: