Galerii: Jõulujazzi avakontsert "9 hümni vabadusele" tõi lavale sada muusikut

Kolmapäeval avas festivali Jõulujazz 2018 ainukordne EV100 muusikasündmus "9 hümni vabadusele", mis on pühendatud Eesti Vabariigi ja Eesti jazzi sajandale sünnipäevale. Kontsert sündis Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare koostöös.

Festivali Jõulujazz 2018 avas Alexela Kontserdimajas EV100 muusikaprogrammi suursündmus "9 hümni vabadusele", millega meenutatakse saja aasta möödumist Vabadussõja algusest. Publikuni jõudnud uudisteoste autoriteks on 20 Eesti jazzheliloojat. Heliloojad ammutasid teoste kirjutamisel inspiratsiooni neile olulistest väärtustest Eesti olemisloost.

"Muusika ja vabadus on läbi põimunud meie ajaloost. Vabadussõja alguse 100. aastapäeval kõlas saja Eesti muusiku esituses hümnide sari, mis on inspireeritud vabadusest," sõnas riigikantselei EV100 suursündmuste juht Margus Kasterpalu. "Tõeliselt erakordne jazzteos on võimas kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks," lisas Kasterpalu.

Kontserdil astusid lisaks jazzmuusikutele lavale politsei- ja piirivalveorkester, orkester Ventum, Collegium Musicale ja teiste žanrite tuntud muusikud. Erinevates teostes oli laval korraga sada muusikut. Suursündmuse seadis üheks tervikuks lavastaja Eva Koldits ja kontserdi muusikaline juht on Siim Aimla.

Jõulujazz 2018 toimub 28. novembrist kuni 14. detsembrini Tallinnas, Tartus, Viljandis, Pärnus ja Haapsalus. Jõulujazzi peaesinejateks on Ameerika vokaaljazzi tipp Lizz Wright ning Portugali laulja-laulukirjutaja Salvador Sobral.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: