Urmas Alenderi ja Taavi Petersoni hääled kõlavad ühisel kontserdil ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Vikerraadio

Urmas Alenderi 65. sünniaasta puhul toimub kolmapäeval ja neljapäeval nii Tallinnas kui ka Tartus kahe mehe esituses eriline kontsert "Elagu elu", kus kõlab Alenderi enda loetud luule ja Taavi Petersoni esituses muusika.

Yoko Alenderi arvates seisneb Alenderi luuletuste salvestuse väärtus asjaolus, et neid loeb ta isa ise nende toonases Odra tänaval asunud kodu köögis. "Tõepoolest see vaimsus või emotsioon tuleb seal väga ehedal kujul, see kõik peegeldub tema hääles," sõnas ta "Vikerhommikus".

Taavi Peterson on Alenderi eeskujul soetanud endale 12-keelse kitarri ning kuuekeelse poole enam ei vaata. Taavi valis välja ka kontserdil esitlusele tulevad laulud.

Risto Lehiste sõnul oli luuletuste hulk suur ja intensiivne ning võttis hulga aega, et kontserdil kõlavad 20 välja valida. Mõne puhul oli näiteks kuulda, et Alender loeb ja nutab korraga, teisel korral ta viitas initsiaale kasutades ironiseerides mitmetele tuntud kirjanikele. Luuletuste teemad varieeruvad seinast seina.

"Tegelikult talle meeldis elada ja sellepärast ongi selle kontserdikava pealkiri ka "Elagu elu"," selgitas Lehiste ning lisas, et tegemist on kahe mehe kontserdiga - Urmas ja Taavi saavad mõlemad võrdselt sõna.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: