Aasta isa on Einart Kask

{{1541934060000 | amCalendar}}

Isadepäeva pidulikul kontserdil Estonia kontserdisaalis kuulutati välja seekordne aasta isa, kelleks on 12 lapse isa Einart Kask.

Sel aastal esitati aasta isa tiitlile kaks korda rohkem kandidaate kui kunagi varem, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Selle aasta tiiltlikandja peres on 12 last, noorim 10- ja vanim 30-aastane.

"Ta on väga töökas inimene ja väga tark. Ta on õpetanud mind niimoodi elama, et kõik asjad saab ise ära teha. On võimalik kõik asjad ära teha, ei ole lahendamatut olukorda. Ta oskab väga hästi õpetada, kuidas mida teha. Ehk siis mina arvan, et ma tänu isale nüüd ei jää kuskil hätta oma elus," kirjeldas Silver Kask oma isa.

Mulgimaa mees Einart Kask on sooja südamega isa, kel lapsed on alati esiplaanil. "Aktuaalne kaamera" uuris temalt, mis on tähtsaim, mida ta lastele ellu kaasa on andnud.

"Kõik tuleb ise välja teenida ja katsetada. See ongi põhisõnum," märkis aasta isa, kelle sõnul teeb põhitöö laste kasvatamisel ema.

"Mul on selle jaoks abikaasa, kes iga päev aega leiab. Tema ongi põhikohaga meil laste kasvataja. Aga mina katsun siis nii palju, kui tööst aega üle jääb, sellest osa võtta lihtsalt. Toetaval ja suunaval viisil, võib-olla niimoodi," rääkis Kask.

"Perekonnapea katsuks ikka mina olla veel. Ma ju ikkagi katsun juhatada ja juhtida seda teemat," lisas ta.

Aasta isa tiitli andis Einart Kasele üle nelja lapse isa, peaminister Jüri Ratas. Ratas tunnistas, et praeguse ameti kõrvalt on keeruline laste jaoks raske leida.

"See on väga tähtis. Tuleb tunnistada, et selle töö kõrvalt ma ei ole parim ajaleidja, aga ma püüan seda teha. Eks peamiselt ole seotud need ajad lastega koos õppimisega või perega koos jalutuskäigu tegemisel," ütles ta.

Ratas ütles, et perega koosveedetud aeg on eriline.

Aasta isal on aga üks nipp, kuidas koos aega veeta - tuleb leida ühised hobid.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: