Aasta naiseks valiti Eva Truuverk, nooreks naisettevõtjaks Ann Runnel

EENA noortejuht Lilian Promet, noor naisettevõtja 2018 Ann Runnel, aasta naine 2018 Eva Truuverk, aasta naise nominent Sirje Helme, EENA president Ester Eomois.
EENA noortejuht Lilian Promet, noor naisettevõtja 2018 Ann Runnel, aasta naine 2018 Eva Truuverk, aasta naise nominent Sirje Helme, EENA president Ester Eomois. Autor/allikas: EENA

Eesti ettevõtlike naiste assotsiatsioon (EENA) andis reedel tänavuse aasta naise tiitli maailmakoristuspäeva Teeme Ära eestvedajale Eva Truuverkile. Aasta nooreks naisettevõtjaks valiti Ann Runnel, kes tegeleb juba kümme aastat tekstiilijääkide nutika kasutamisega.

EENA kutsus üles kõiki organisatsioone, ettevõtteid ja üksikisikuid esitama aasta naise kandidaate. Ettepanekute põhjal valis EENA juhatus välja neli tähelepanuväärset naist aasta naise 2018 nominentideks: kunstiajaloolase ja Eesti Kunstimuuseumi direktori Sirje Helme; mängufilmi "Seltsimees laps" stsenaristi ja režissööri Moonika Siimetsa; lasteriiete brändi Kalamaja Printsess looja Karin Raski; maailmakoristuspäeva eestvedaja Eva Truuverki.

"Mul on siiralt hea meel selle tunnustuse üle, sest olen alati jälginud aasta naise valimisi ning korduvalt rõõmuga tõdenud, kui huvitavad ja tublid naised toimetavad Eestimaal. On suur au olla üks selles väärikas seltskonnas," sõnas Eva Truuverk tunnustamise järel.

Selle aasta septembris puhastati Truuverki meeskonna eestvedamisel 144 riiki ja maailmakoristamise päevast võttis osa 13 miljonit inimest.

Aasta noore naisettevõtja tiitli pälvinud Ann Runnel juhib ettevõtet Reverse Resources, mis arendab veebipõhist platvormi, mis aitab kaardistada ja suunata taaskasutusse rõivaste masstootmises tekkivaid tekstiilijääke.

"Iduettevõtluses on tavapärane, et ette tuleb nii suuremaid kui väiksemaid tõuse ja mõõnasid. Selline tunnustus ja märkamine aitab hoida motivatsiooni, sest meenutab et tegeleme millegagi, mis on oluline meile kõigile," märkis Runnel.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: