Maailma kiireim pianist: ma ei ole selle rekordi üle uhke

Foto: ERR/Ringvaade

Michael Jacksoni "Thrillerit" teavad kõik popmuusikahuvilised, kuid mitte tingimata klassikalise klaveripalana. Helsingis elab maailma kiireim Ungari pianist Peter Bence, kelle leivanumbriks on just säärased hitid.

Bence'i töötlused The Queeni, Michael Jacksoni ja teiste megastaaride lugudest on kogunud internetis pöörased 300 miljonit vaatajat. "Esiteks peab see laul mulle väga meeldima ja teiseks pean ma otsustama, kas seda üldse saab klaveril mängida," kommenteeris Bence, kuidas ta laule oma repertuaari valib, vahendas ETV saade "Ringvaade".

2012. aasta jaanuaris kroonis Guinnessi rekordite raamat ta maailma kiireimaks pianistiks. Bence'i skoor oli 765 klahvilööki minutis, mida tänase päevani pole keegi suutnud üle lüüa. "See rekord oli pöörane, ma pole ausalt öeldes selle üle väga uhke. Nagu enamik Guinnessi rekordeid, oli ka see tehtud lõbu pärast. Nad lugesid ainult üht nooti ja ühe noodi mängimises pole midagi põnevat," kommenteeris muusik ise.

Peter Bence võttis klaveril oma esimesed akordid juba kaheaastaselt, mängides vanaema pianiinol multifilmide meloodiaid. Mozartist ja Listist inspireerituna komponeeris oma esimesed teosed vaid seitsmeselt ning 11-aastaselt andis välja oma esimese sooloalbumi. 

Klassikalise muusikahariduse sai Bence Ungaris ning edasi viisid õpingud mainekasse Bostoni Berklee kolledžisse, kust sai alguse tema rahvusvaheline tähelend.

Peterit saab oma kõrvaga kuulata juba järgmisel nädalal, 4. novembril, kui noormees esineb Alexela kontserdimajas.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: