Tallinna loomaaeda saadeti 19 tonni kõrvitsaid

Tallinna loomaaia kõrvitsapidu
Tallinna loomaaia kõrvitsapidu Autor/allikas: Rene Suurkaev/ ERR

Laupäeval, 27. oktoobril peab Tallinna loomaaed suurt kõrvitsapidu, mis on iga-aastane traditsioon. Sel aastal saadeti loomaaeda kogu Eestist ligikaudu 19 tonni kõrvitsaid, mis annab märku, et loomaaia ettevõtmisega tuli kaasa suur hulk inimesi.

Kõrvitsapeol serveeritakse loomadele toitu tavapärasest teistmoodining loomade reaktsioonid aedikusse pandud uue vilja osas pakuvad külastajatele põnevat vaatepilti. Loomade toitmist saadavad giidide ja talitajate kommentaarid. Kell 15 oodatakse kõiki külastajaid keskkonnahariduskeskusesse kõrvitsasuppi sööma.

"Me täpset lõplikku kaalu veel ei tea, sest kõrvitsate saatmine pole lõppenud. Praeguseks on meile saabunud umbes 19 tonni. Kõrvitsaid söövad enamik loomaaia loomi hiirtest elevantideni. Ainult kaslased ilmselt ei arva kõrvitsast midagi," sõnas kõrvitsapeo projektijuht Signe Kalgan.

Lisaks kõrvitsatele on loomaaeda toodud õunu, suvikõrvitsaid, patissone, kaalikaid, peete ja kurke. "Ilmselgelt on tegemist rekordaastaga," rõõmustas Kalgan. 

Ettevalmistus eelseisvaks peoks sai alguse kevadel, mil loomaaed kutsus üles inimesi loomadele sügiseks kõrvitsaid kasvatama. Kampaaniast osavõtt on iga aastaga suurenenud nii eraisikute, lasteaedade ja koolide kui ka asumiseltside seas. "Õpetajad ja kasvatajad on leidnud selles toreda ühistegevuse. Koos pannakse seeme mulda, koos kastetakse, räägitakse bioloogiast ja sellest, kuidas kõrvits meie toidulauale jõuab," oli Kalgan inimeste suure huvi ja kaasatuse üle rõõmus.

Sel aastal on kulleriga loomaaeda saadetud üle 80 saadetise, suurus kõigub ühest kõrvitsast paari tonnini.

Kõrvitsapeo ajakava:

11.00     jääkarud
11.30     kullimäe asukad. kotkad ja kakud
12.00     takiinid ja lakklambad
12.15     lõvid ja jaapani makaagid
12.30     väikese troopikamaja asukad
13.00     suure troopikamaja elanikud
13.30     tiiger, pesukarud, amuuri leopard, euroopa naarits
14.00     elevandid ja ninasarvikud ning surikaat
14.30     laste loomaaia asukad
15.00     kõrvitsasupp kõrvitsapeolistele keskkonnahariduskeskuse fuajees

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: