Pimedate Ööde filmifestival toob publikuni moesündmuse PÖFF: Black Catwalk

Moeetentud
Moeetentud "Northern Spirit" 2017. aasta Pimedate ööde filmifestivalil Autor/allikas: PÖFF

Pimedate Ööde filmifestival esitleb tänavu sügisel uuenenud kontseptsiooniga moesündmust PÖFF: Black Catwalk. 27. novembril aset leidev filmi- ja rõivakunsti üheks põimiv show toob publikuni noorte Eesti moeloojate loometöö.

PÖFF: Black Catwalk toob ühelt poolt fookusesse kostüümikunsti ja pöörab filmitegijate pilgud Eesti noorte moeloojate poole. Teisalt mängib sündmusel olulist rolli lavastuslik pool, läbi mille moodustab show ühtse terviku, olles kummardus eelmainitud kunstivormidele.

"Film on erinevate kunstide sümbioos ning läbi aegade on see mõjutanud moodi ja vastupidi. Seoses Ingmar Bergmani 100. sünniaastapäevaga toome näiteks koos Rootsi saatkonnaga Eestisse näituse, mis näitab selgelt Bergmani filmikostüümide ja moe vastastikke mõjusid," sõnab PÖFFi peakorraldaja Tiina Lokk ning lisas, et Black Catwalki eesmärk on tuua noori moeloojaid lähemale filmile, tekitamaks neis huvi kostüümiloome vastu filmis. "Miski pole siin ilmas uus. Küll aga saab uus olla vorm ja sõnum," leidis Lokk, mainides, et Black Catwalk on hea viis noorte moeloojate tutvustamiseks nii rahvusvahelisele ja kui kohalikule filmitööstusele.

Sündmuse peakorraldaja Laura Kurs usub, et show pakub noortele disaineritele mitmekülgselt kunstilist väljakutset. "Minu jaoks isiklikult on PÖFF: Black Catwalk äge juba selle poolest, et annab disainerile ette küll raami, milles luua, kuid samas ei piiritle loomingu teostaja vabadust mõelda sellest samast raamist välja. Teatud piirangud muidugi on, aga leian, et need on disaineri jaoks pigem vajalikud väljakutsed oma oskuslikkuse testimiseks."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: