Galerii: "Prillitoos" tähistas 35. sünnipäeva

1983. aasta 30. oktoobril läks eetrisse ETV kõige esimene saade eakatele, mis üsna kiiresti sai ristitud "Prillitoosiks". 22. oktoobril toimunud saate salvestusel tähistati sünnipäeva vääriliselt.

35. sünnipäeva tähistatakse erisaatega 4. novembril ETV eetris kell 9. Saates on sel puhul külas idee autor ja esimene saatejuht Hagi Šein ning kauaaegne saatejuht Hille Tarto. Saates musitseerib Tallinna kesklinna sotsiaalkeskuse ansambel Vanaisad ja nende kontsertmeister Vaike Sarn.

Esimene "Prillitoos" läks eetrisse 30. oktoobril 1983. aastal. Esialgu oli saate pealkiri "Lõunatund", nime "Prillitoos" leidis Helgi Oiderma. Aastaid oli saade eetris kaks korda kuus, pühapäeval kell kolm. 

Esimene saatejuht oli Hagi Šein, toimetajad Helgi Oiderma ja Eve Rohtla, režissöörideks Jüri Tallinn ja Indrek Kangur, kunstnik Sirje Tooma. 

1989. aastal pakkus Hagi Šein välja mõtte, et pensionärid võiksid luua oma organisatsiooni. Kohe hakkasid saatele saabuma sajad ühinemisavaldused. Nii loodigi Eesti pensionäride liit, mille asutamiskoosolek peeti Eesti Raadio Valges saalis 30. märtsil 1990. aastal.

Alates 2009. aastast on "Prillitoos" eetris igal nädalal, pühapäeva hommikul kell 9.00.

Praegu juhib "Prillitoosi" Reet Linna. Varem on saadet juhtinud Hagi Šein, Kadri Pihelo, Heiki Meeri, Ela Tomson ja Hille Tarto, Diana Lorents, Ewe Kaselaan ja Hans Kaldoja.

Vaata, milline oli "Prillitoos" algusaegadel:

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: