Kuldnõelaga tunnustatud Aldo Järvsoo viskas pilgu Eesti moe 20 aastale

Foto: ERR

Eesti hinnatuim amoeauhinna Kuldnõela konkurss saab 20-aastaseks. Kuldnõela pälvinud Aldo Järvsoo viskas sel puhul pilgu Eesti 20 moeaastale.

Järvsoo ise võitis Kuldnõela kümme aastat tagasi. "Kuldnõela auhind on näitaja, mis igal aastal näitab suuna kätte. Kui minu aastal oli rohkem ateljeedisain ja -mood esiplaanil, siis praegu on väikekaubamärke ja lahedaid asju tekkinud juurde," rääkis mees ETV saates "Ringvaade".

Järvsoo sõnul on Kuldnõela pälvinud disainerid siiani pildis. "Keegi neist kaduma ei ole läinud. See on hea erialane tunnustus, mis ajendab natukene," lausus Järvsoo.

Mees rääkis põgusalt praegustest moetrendidest - naistemoes on au sees litrid, meeste puhul on esile kerkinud tumesinised toonid.

Eesti ihaldatuim moedisaini auhind antakse silmapaistvale moedisainerile või kaubamärgile loomingulise järjepidevuse eest vähemalt viie viimase aasta vaates, pidades silmas kollektsioonide kvaliteeti ja funktsionaalsust, ajakohasust ja ilu, müügiedu ja ekspordivõimekust. 

Hõbenõel antakse välja viimase aasta meeldejäävama panuse eest Eesti moeellu. See on auhind julge pealehakkamise, erakordse ettevõtlikkuse, särava idee ja energilise teostuse eest.

Tallinn Fashion Weeki programm
 
Kolmapäev 17.10
18.00 WOOM
20.00 Kaubamaja esitleb: Kuldnõel 20

Neljapäev 18.10
18.00 Al Meta, August
19.30 Iris Janvier
21.00 Kirill Safonov

Reede 19.10
18.00 Diana Arno, Piret Kuresaar
19.30 Riina Põldroos, Ketlin Bachmann, Aldo Järvsoo
21.00 Tallinn Dolls

Laupäev 20.10
17.00 Woolish, Gita Siimpoeg
18.30 KiRiVOO, BRAND NO.8
20.00 Alexanderling, Mammu Couture

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: