Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mart Toome hakkab improviseerima

"Kontakt" Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

Improteater IMPEERIUM kutsub lavale armastatud Eesti näitlejaid. Sel sügisel on IMPEERIUMi väljakutse vastu võtnud Tallinna Linnateatri näitleja Mart Toome.

"Improteater IMPEERIUM laval koos Mart Toomega" etendub neljal korral neljas eri linnas: 16. oktoobril Tallinnas, Vaba Laval; 17. oktoobril Tartus, Karlova Teatris; 20. oktoobril Raplas, Kultuuriklubis BAAS ja 1. novembril Pärnus, Kultuuriklubis Tempel. Publiku silme all sünnivad sketšid ja stseenid, mis panevad nii IMPEERIUMi näitlejad kui Mart Toome ootamatutesse olukordadesse.

IMPEERIUM on tuntuid Eesti näitlejaid etendustesse kaasanud juba kolmel sügis- ja kevadhooajal. Eesmärk on peale publiku rõõmustamise koolitada näitlejaid improteatri valdkonnas, õpetada neile erinevaid tehnikaid ning võtteid.

Kokku on Improteater IMPEERIUM teinud koostööd juba üle kahekümne näitlejaga, nendehulgas Argo Aadli, Ott Sepa, Inga Lunge, Marilyn Jurmani, Saara Kadaku, Indrek Ojari, Anne Veesaare, Elina Reinoldi, Margus Prangeli, Venno Loosaarega jpt.

Linnateatri kaasnäitlejatelt sai Mart kinnitust, et kogumus on proovimist väärt. Mart tsiteeris õhinal kolleege: "Kuule, väga äge oli, väga äge oli!" ja "Kindlasti mine, mööda külge maha ei jookse."

Improteater IMPEERIUMi liikmed on kutselised näitlejad Merilin Kirbits, Kati Ong, Mairi Tikerpalu, Maarika Mesipuu-Veebel, Tarvo Krall (ka muusikuna), Rauno Kaibiainen, Erki Aule ja Maarius Pärn, kes lisaks IMPEERIUMile kuuluvad teiste Eesti teatrite draamatruppidesse või tegutsevad vabakutselistena erinevates teatri-, tele- ja filmiprojektides. Peale näitlejate on IMPEERIUMis muusikud Ragnar Toompuu ja Madis Kreevan, valguskunstnikud Mario Saarik, Aleksander Sprohgis ja Aleksander Bachmann ning projektijuht Martha Liise Kapsta.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: