Trad.Attack! tuuritas beebiga Jaapanis: võtame varasemast rahulikumalt

Eesti Vabariik 100 rahvusvahelise programmi raames on pooleteise aasta jooksul toimunud üle 400 ürituse kogu maailmas. Üks viimaseid ja suuremaid toimus äsja Jaapanis, kuhu lennutati Eesti folkmuusikud ansamblist Trad.Attack!.

Trad.Attack!, koosseisus Jalmar Vabarna, Sandra Vabarna ja Tõnu Tubli, käis Jaapanis esmakordselt. Sel korral oli kaasas ka värskeim bändiliige Villem Vabarna, kes sündis Sandra ja Jalmari perre tänavu juulis, vahendas ETV saade "Ringvaade".

"See muudab nii palju, et me võtame rahulikumalt. Me hakkasime Tartust paar tundi varem tulema igaks juhuks ja lennujaamades lendudevahelised ajad, kui me reise broneerime, võtame igaks juhuks pikemalt. Igasuguseid ootamatusi võib ette tulla," kirjeldas Sandra Vabarna Tallinna lennujaamas lendu oodates, kuidas on lapsega ringi tuuritada.

Bändiga käib kaasas ka lapsehoidja, kes Villemit kontsertide ajal hoiab.

Bänd kasutas Jaapanis oldud aega selleks, et akustilist muusikavideot salvestada, lisaks tutvuti kohalike inimeste ja kultuuriga. "Ülejäänud Jaapani reisi seisame me siin, sest ma sain teada, et see suits siin teeb lapsed hästi targaks ja paneb hästi kasvama," rääkis Sandra Vabarna kohalike vaatamisväärsustega tutvudes.

2.-16. oktoobrini 2018 toimub Jaapanis "Estonian Festival in Japan", mille peamiseks eesmärgiks on Eesti folkmuusika ja disainerloomingu tutvustamine ning jätkusuutlike koostöösidemete loomine. Festivaliga tähistatakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.

Projektiga on seotud Mari Kalkun, Tuuliki Bartosik, Trad. Attack! ja Eesti disainerid - Merle Suurkask (bränd: Emma Leppermann), Mare Kelpmann, Stella Soomlais, Ann Tammik, Kairi Lentsius, kes esitlevad oma disaini Tokyo Seibu kaubamajas, kus avatakse Eesti Pop-Up disainipood ja toimuvad Eestit ja Eesti disaini tutvustavad üritused.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: