Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kogumiskonkurss "Märka marti!" ootab materjale sandijooksmiskombestikust

Eesti Vabaõhumuuseum jagas kadrisanditarkusi
Eesti Vabaõhumuuseum jagas kadrisanditarkusi Autor/allikas: Rene Suurkaev / ERR

1. novembril algab Euroopa kultuuripärandiaasta raames toimuv kogumiskonkurss "Märka marti!", mille raames ootavad Rahvakultuuri Keskus ja Eesti Folkloorinõukogu lugusid, lühifilme ja fotosid kohalikust sandijooksmiskombestikust neljas vanusegrupis algkoolilastest täiskasvanuteni.

Kogumiskonkursi väljundiks on jäädvustada meie oma rikkalikku, tähendusrikast ja loovat maskeerimis- ja sanditamiskombestikku ning tutvustada fotode, lühifilmide ja lugude kaudu eestimaalaste maskeerimis- ja sanditamiskombestikku kui elavat pärandit tänapäeval ning julgustada eeskätt noori seda inspireerivalt kasutama.

Konkursile oodatakse fotosid, lühifilme ja lugusid eestimaalaste kohalikust elavast maskeerimis- ja sanditamiskombestikust nagu mardi- ja kadrisandis käimine, sokujooksmine aastavahetusel, jõulu- ja vastlasandid. Lisaks oodatakse vanu fotosid ka mitte enam elavas kasutuses olevast sanditamisest nagu näiteks hingesandid või sokujooksmine jõulude ajal.

Konkursi toimumise aeg on 1. november – 5. detsember 2018. Konkursitööd saab saata veebilehe kaudu.

Konkursile laekunud töid hinnatakse neljas vanusegrupis: algklassid; põhikool; gümnaasium; täiskasvanud. Võitjad kuulutatakse välja detsembri lõpus ning neile on auhinnad, rahva lemmikutele eripreemia. Väljavalitud fotodest koostatakse kalendrid ja rändnäitus, mis hakkab käima mööda Eesti eri paiku.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: