Heldur Meerits "Pangast": natuke on värvi juurde pandud, aga õhkkond on tabatud

"Ringvaates" oli külas Heldur Meerits, Hansapanga asutajaliige, kes vaatas ära sarja "Pank" esimese osa, mis esilinastub 10. oktoobril kinos. Alates 18. oktoobrist on sari ETV eetris ja seda kümnel neljapäeva õhtul kell 22.05. ETV+ näitab seriaali Pank selle aasta lõpukuudel.

"Üksikute kohtade peal on tegijad värvi liiga paksult pannud, aga ajastu hõng ja vaib tulid lõppkokkuvõttes päris hästi välja. Edasipürgimise vaim on selgelt näha," ütles Meerits.

Meerits vaatas saates kahte lõiku sarja "Pank" esimesest osast. Esimene neist vastab natuke tõele, teine üldse mitte.

Esimene nähtud katkend puudutas töölevõtmist. Seriaali järgi sai tööle, kes tahtis. "Oli päris värvikaid kujusid, kuigi konkursid olid pigem mitmeetapilised ja kõige värvikamad sõeluti kohe algul välja," kommenteeris Heldur Meerits.

Teine katkend demostreeris Eesti Panga nõukogu koosolekut. "Siin on värvi nüüd liiga paksult," nentis Meerits. "Selliste moiradena, saatusejumalatena nad ei istunud ja ega neid likviidsuskriise ka nii tihti ei olnud."

Ennast Meerits kuskilt ära ei tundnud ning kokkuvõttes mainis, et ainult selle sarja vaatamisega majandusajaloo eksamile pole mõtet minna, aga õige õhkkond on sarjas olemas.

"Ringvaade" meenutas ka, et siinsamas portaalis Menu.err.ee on ülal "Panga"-teemaline viktoriin ning kutsus üles seda mängima (leiab lisatud lugudest).

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: