Kino Artis hakkab ooperit näitama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kino Artise saal
Kino Artise saal

Alates 9. oktoobrist on muusikateatri austajatel põhjust minna kinno Artis, saamaks osa Euroopa mainekate ooperimajade erilistest lavastustest. Programmi vahendusel saab külastada Pariisi ja Zürichi ooperiteatreid ning hinnatud Salzburgi ooperifestivali, et nautida ooperimaailma suurimad lauljaid ja elavaid legende.

"Läbi sügis-talvise hooaja vältavasse programmi oleme valinud eriliste lavastuslike nägemustega elamusi klassikalisest aegumatust balletist "Luikede järv" kuni populaarse tenorite trio kontserdini välja," ütles kino Artis juht Rein Palosaar programmi tutvustuseks.

Juba oktoobri kahel õhtul jõuab ekraanile üks maailma tuntumatest ooperitest, mille süžee on täis kirgi, armukadedust ja reetmist. Kui kummitama jäävate ülekasutatud meloodiatega Bizet' meistriteose juures võiks arvata mitte leidvat enam midagi uut, siis seekord olge valmis üllatuma – lavastaja nägemus ja ooperimaailma staar-lauljate tandem Jonas Kaufmann ja Vesselina Kasarova toovad teieni uudse ja nüansirikka tõlgenduse "Carmeni" loost.

Uudne on nägemus ka Zürichi ooperimaja balletilavastuses Tšaikovski balletile "Pähklipureja ja Hiirekuningas", mille juures koreograaf on toetunud paljus balletti aineseks olevale materjalile ja vürtsitab Tšaikovski kaunist jõulumuinasjuttu ja teada tuntud klassikalist balletiversiooni tumedamate romantistliste E.T.A. Hoffmanni algupäraste fantaasiatega.

Ooperi "Carmen" ja balleti "Pähklipureja ning Hiirekuningas" vahel saab aga novembris nautida elava legendi Placido Domingo juhtimisel "Nõiduslikku õhtut" populaarse tenorite trio Il Volo esituses. Nende möödunud aasta ülimenuka maailmaturnee kontsertsalvestis toob selle fenomenaalse koosluse kaheks õhtuks Artise kino ekraani vahendusel Eesti publikuni, lastes vaatajal kiigata ka kontserttuuri kulisside taha.

Juba uuel aastal järgnevad programmis kinoekraani vahendusel külastused Salzburgi ooperifestivalile, mille käigus Anna Netrebko laulab uudse nägemusega avatud lavastuses ühe oma tähtrollidest Puccini "Boheemis" ja Eesti tunnustatud dirigent astub dirigendipulti, et juhatada klassikaliselt kaunist "Luikede järve" balletti Pariisi ooperi ja balletiteatris. Pariisist jõuab eeloleval kevadel ekraanile ka Giuseppe Verdi meistriteos "Don Carlos", kus nimirollis on tänase ooperimaalilma staartenor Jonas Kaufmann.

Kava:

9. ja 21. oktoober 2018 GEORGES BIZET "CARMEN" Zürichi ooperimajast

4. ja 13 november 2018 "IL VOLO" ja PLÁCIDO DOMINGO "NÕIDUSLIK ÕHTU" Los Angelese Microsoft Theaterist

11. ja 18. detsember 2018 PJOTR TŠAIKOVSKI "PÄHKLIPUREJA NING HIIREKUNINGAS" Zürichi ooperimajast

15. ja 27. jaanuar 2019 GIACOMO PUCCINI "BOHEEM" Salzburgi festivalilt

5. ja 17. veebruar 2019 PJOTR TŠAIKOVSKI "LUIKEDE JÄRV" Pariisi ooperi- ja balletiteatrist

12. ja 24. märts 2019 GIUSEPPE VERDI "DON CARLOS" Pariisi ooperi- ja balletiteatrist

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: