Piip ja Tuut viivad "Loomad" Brüsselisse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Sel nädalavahetusel mängivad Piip ja Tuut püstijalakomöödiat "Loomad" Luksemburgi ja Brüsseli Eesti peredele.

Piip ja Tuut naasid nädala alguses Chongqingist ja Fulingist, kus mängisid hiina peredele kahtt lavastust: "Piip ja Tuut kontserdil" ja "Piip ja Tuut köögis". Kokku nägi etendusi üle 800 vaataja.

Oktoobris jõuab Piip ja Tuut "Hamlet" teatrifestivalidele Šiauliais (Leedu) ja Doni-äärses Rostovis (Venemaa).

Novembris kulmineerub 20. juubeliaasta Piip ja Tuut Teatri "Väikese festivaliga", kus võõrustatakse sõpru Taani teatrist ja mängitakse nädala jooksul vaatajatele ette seitse eriilmelist lavastust Piip ja Tuut Teatri igihaljast repertuaarist.

Sel nädalavahetusel esietendub Eestis Energia Avastuskeskuses aga Marek Demjanovi käe all uus algupärand peredele "Minu vanaisa oskas lennata". Lugu räägib Mareki vanaisa Evaldi ja vana aja sõjamehe parun von Münchhauseni seiklustest, mis hakkavad juhtuma täiesti tavalises tänapäeva peres. Ühel heal päeval muutub muidu kiiktoolis vaikiv vanaisa parun von Münchhauseniks. See mäng sunnib pereliikmed omavahelisi suhteid ümber hindama ja neid uuesti väärtustama. Lavastus innustab rohkem raamatuid lugema ja vähem nutiseadmetes siblima.

Lavale astuvad Katrin Valkna, Venno Loosaar, Janek Joost, Aksel Ojari ja muusik Katri Rebane.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: