Luke mõisas toimub neljandat korda valguse festival

Luke mõisa kärnerimaja
Luke mõisa kärnerimaja Autor/allikas: Vaido Otsar/Wikipedia

6. oktoobril toimub Tartumaal Luke mõisas valguse festival. Neljandat korda peetav kogupereüritus on osa maailma kosmosenädalast, mille raames tehakse satelliidi abil ka festivalist selfie.

ÜRO maailma kosmosenädala raames tehakse üle maailma satelliitfotosid ning ühe tervituse Eesti Vabariigi 100. juubeli puhul läkitab kosmose kaudu maailma ka valguse festival.

Valguspõhiste tehnoloogiate ja etenduskunstide koguperefestivali põhirõhk on valgusel, selle tekitamisel ja uurimisel, aga ka praktilistel ja esteetilistel kasutusviisidel. "Oleme aastate jooksul püüdnud näidata valguse erinevaid tahke mitte ainult eemalt, vaid tuua osalejad sõna otseses mõttes valguse sisse. Räägime sellest, kuidas jõuab valgus kaugetelt tähtedelt meieni, millest valgus või laiemalt elektromagnetiline kiirgus kogu spektri ulatuses koosneb, ning mida huvitavat valgusega teha saab, " selgitas festivali peakorraldaja koreograaf Jaan Ulst.

"Inimese jaoks on tuli olnud evolutsiooni ja maailmataju alustalaks, seepärast ongi valguse festivali lahutamatuteks osadeks nii teadus kui kunst, nii nähtav kui nähtamatu valgus – teisisõnu valguse olemus leegist LED-ini," lisas Ulst.

Festivali üheks püsipartneriks on Tartu Observatoorium, kes tutvustab kaugete tähtede uurimist ja valgust, mis nendelt meieni paistab. Samuti saab külastajatele osaks rännak-lavastus "Kosmose rahvad", mis viib ränduri tutvuma tundmatute maailmade ja seal elavate valgusolenditega.

Festival saab alguse päikeseloojangul kell 18.34, kui süüdatakse kogu õhtu põlev lõke. Festival on kõigile tasuta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: