Kokkuvõttevõistlus "Tuum" tõi nii ühelauselise kirjutise kui ka 200-sõnalise luuletuse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: AFP/Scanpix

Vikerraadios toimus juba seitsmendat korda keelevõistlus "Tuum", kus žürii antud tekstist tuli teha kuni 200-sõnaline kokkuvõte ehk leida üles tuum.

Kokku laekus 109 tööd, mis on küll vähem kui möödunud aastal, kuid žürii liikme Martin Ehala sõnul oli tase esmapilgul sellevõrra kõrgem.

"Kokkuvõtte kirjutamine nõuab keskendumist, analüüsivõimet ja tahet seda üldse teha," selgitas Ehala "Vikerhommikus". Lähenemisi tuuma otsimisele on väga erinevaid. Ehala tõi välja ka tänavu laekunud erilisemad tööd, mis küll kahjuks ei kvalifitseerunud. Üks töö oli näiteks ühe lause pikkune, kuid Ehala kinnitusel oli puudu põhiline argumentatsioon, mistõttu pole töö võistluskõlbulik.

Teine inimene oli lähenenud loomingulisemalt ja kirjutanud kokkuvõtte asemel 200-sõnalise luuletuse. Ka see töö ei kvalifitseerunud, kuna tuum oli läinud veidi kaduma, kuid Ehala luges hästi õnnestunud luuletöö siiski eetris ette.

"Tuuma" korraldavad Tartu ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut ning Eesti rahvusringhääling koostöös haridus- ja teadusministeeriumi, emakeele seltsi ja Eesti emakeeleõpetajate seltsiga. Võitjad selguvad oktoobri keskel.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: