Vürstitiitliga Peeter Volkonski: see on ajalugu, mis on sul seljas nagu taak

Sel nädalal esilinastus dokumentaalfilm "Viimane vürst", mille keskmes särab näitleja, lavastaja ja tõlkija Peeter Volkonski.

Anu Välba toksis portaali Geni sisse Volkonski isa nime ja ütles, et kui veel vähemalt 32 korda edasi minna, jõuab välja Rjuriku ehk Vene riigi rajajani.

Uhke suguvõsaga vürst Volkonski sõnul on tema sugupuu ajalugu, mis on sul seljas nagu taak, mida hakkad elu jooksul üha rohkem tajuma.

Venelasest isa ja eestlasest ema pojana nimetab Volkonski ennast Eesti kultuuriruumi kuuluvaks. "Käisin augustis Venemaal, niivõrd kurb oli. Käisime poja Immanueliga seal, kus kunagi olid Volkonskite mõisad Saratovi oblastis ja Voroneži oblastis. Väga kurb ja lootusetu," sõnas Volkonski.

Järgmisel nädalal linastub ka mängufilm "Põrgu Jaan", kus Volkonski samuti kaasa lööb. Mehe sõnul oli filmi tegemine väga lõbus ja tore.

"Ma ei oska puhata," selgitas Volkonski, kes jagab oma aega teatri, filmi, tõlkimise jpm vahel. Tema sõnul on mõistatamatu, et näiteks sõna "päevitama" on tegusõna ja tähistab millegi tegemist.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: