Suri "Tähtede sõja" produtsent Gary Kurtz

Gary Kurtz
Gary Kurtz Autor/allikas: Ronald Grant Archive / Mary Evan / Scanpix

Kahe esimese "Tähtede sõja" ("Star Wars") filmi produtsent Gary Kurtz suri Londonis 78-aastaselt.

Kurtzi surmast teatas tema perekond, kinnitades, et mees suri vähki. "Ta oli imeline mees, kelle elutöö oli jagada audiovisuaalse loojutustuse imet läbi filmikunsti," seisis perekonna teates, vahendas BBC.

"Garyt köitis lugude jutustamine, kus sai jagada karakterite inimlikku iseloomu meelelahutuslikul moel," lisas perekond.

Kurtz tegi koostööd legendaarse filmilavastaja George Lucasega linateostes "American Graffiti", "Star Wars" ja "The Empire Strikes Back". Tema kuulsamate tööde hulgas olid veel "The Dark Crystal" ja "Return to Oz".

"Tähtede sõjas" Chewbaccat kehastanud Peter Mayhew meenutas produtsenti suurepärase filmitegijana, kes puudutas oma tööga miljoneid.

Eriefektide ettevõte Industrial Light and Magic (ILM) esindajad ütlesid oma järelhüüdes, et Kurtz oli George Lucase jaoks üks olulisemaid koostööpartnereid. "Ta oli erakordselt andekas loojutustaja," seisis nende järelhüüdes.

Kurtz sündis 1940. aastal Los Angeleses ja alustas filmikarjääri 1965. aasta filmis "Ride in the Whirlwind", kus oli režissööri assistent. Samas filmis mängis noore näitlejana Jack Nicholson.

Kurtz teenis mereväes ning alustas pärast seda koostööd Lucasega "Tähtede sõja" saaga kallal. Kolmandast filmist "Return of the Jedi" jäi mees oma teiste projektide tõttu kõrvale.

Kurtz on teinud koostööd "Muppetsite" autori Jim Hensoniga filmis, mis võitis 1982. aastal Bafta auhinna eriefektide eest. Tema filmid "Return to Oz" ja "Slipstream" ei olnud paraku edukad, viies ta pankrotti.

"Tähtede sõja" produktsioonifirma LucasFilm esindajad ütlesid järelhüüdes, et Kurtz oli erakordse talendi ja taibuga mees, kes jättis tugeva jälje filmitööstusesse.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: