Baltimaade parim sommeljee on Ronalds Pētersons Lätist

Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix võitis eile hilisõhtul Kadrioru kunstimuuseumis toimunud pingelise finaalvõistluse tulemusel Ronalds Pētersons Lätist.

Teise koha saavutas Martynas Pravilonis Leedust ja kolmandaks tuli Ketri Leis Eestist. Noorsommeljee tiitli võitis Helen Aasmann Eestist.

"Võistlus oli väga tasavägine ja ma olen väga õnnelik, et ma võitsin. Võrreldes viie aasta taguse ajaga, kui ma esimene kord võitsin, olid ülesandeid läinud keerulisemaks. Ma arvan, et minu tugevuseks oli praktiline harjutus, kus tuli demonstreerida oma oskusi kliendi teenindamisel," sõnas Baltimaade parim sommeljee Ronalds Pētersons Lätist, kes pälvis Baltimaade parima sommeljee tiitli ka 2013. aastal.

Eelvoorus näitasid võistlejad oma erialaseid teadmisi nii kirjalikus testis kui ka erinevaid praktilisi ülesandeid sooritades. Finaalis tuli professionaalseid oskusi näidata mitmesuguste üllatusülesannete täitmisel.

"Võitlustel osalemine võimaldadab sommeljeel mõista, mis on tema nõrgad küljed ja ennast siis vastavalt täiendada. Ma olen osalenud väga paljudes sommeljeede võistluste žüriides ning Baltimaade sommeljeesid kohtan erinevatel võistlustel järjest rohkem. See näitab kui pühendunud on Eesti, Läti ja Leedu sommeljeed oma erialale," selgitas võistluse peakohtunik rahvusvahelise sommeljeede assotsiatsiooni A.S.I. president Andres Rosberg Argentiinast.

Rahvusvahelisse žüriisse kuulusid iga Balti riigi sommeljeede assotsatsiooni presidendid: Kristjan Markii Eestist, Arminas Darasevičius Leedust ja Janis Kalkis Lätist. Samuti sommeljeed Urvo Ugandi Eestist, Raimonds Tomsons Lätist, Liora Levi Norrast ja Nikolai Utebekov Venemaalt. Võistluse peakohtunikuks oli rahvusvahelise sommeljeede assotsiatsiooni A.S.I. president Andres Rosberg Argentiinast.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: