ERR vahendab paavst Franciscuse Eesti visiiti raadios, teles ja veebis

Paavst Franciscus
Paavst Franciscus Autor/allikas: PA Pictures/Scanpix

Ajaloolist külaskäiku Eestisse kajastavad 25. septembril otselülitustega nii ETV, ETV+, Vikerraadio, Raadio 4 kui ka uudisteportaal ERR.ee.

Paavst Franciscuse visiidi eelõhtul, 24. septembril kell 22.15 on ETV eetris saade "Paavst Franciscuse ootuses". Ajakirjanikud Johannes Tralla ja Indrek Treufeldt viivad vaatajad Vatikani ja katoliiklaste südamesse Eestis. Selgemaks saab nii paavsti roll rahutoojana maailmapoliitikas kui ka tema visiidi inimlik tähendus usklikele Eestis.

Samal õhtul kell 22.45 algavas ETV Välisilma dokumentaalfilmis "Paavst Franciscuse eeskuju" analüüsitakse katoliku kiriku pea isiksust ja uuritakse, mida on paavstilt eeskujuks võtta.

25. septembril on ERR visiidi sündmuste vahendaja. Uudisteportaalis ERR.ee on temaatilised uudislood ja fotogaleriid. Üle kantakse ka paavsti visiidiga seotud ETV otsesaated.

Kell 9.10 algab ETV-s otseülekanne paavst Franciscuse ühepäevasest visiidist Eestisse. Vahendatakse Püha Isa saabumist Tallinna lennujaama, kohtumist Vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidiga Kadriorus ja oikumeenilist noortekohtumist Kaarli kirikus.

ETV otseülekanne jätkub kell 15, mil vaatajateni jõuab Püha Isa kohtumine kiriku halastustöö abisaajatega Tallinna Peeter-Pauli katedraalis ning Püha Missa Vabaduse väljakult. Saatejuhid on Reet Weidebaum ja Indrek Treufeldt.

Ka ETV+ on pühendanud suures osas oma saatepäeva Paavstile. Ülekanne stuudiost algab juba kell 9.10, kus saatejuhid Jevgenia Volohhonskaja ja Nikolai Loštšin juhatavad päeva sisse ja hoiavad terve päeva vaatajaid kõige olulisega kursis. Stuudiosse on kutsutud palju temaatilisi külalisi, kellega arutatakse erinevatel maailmavaatelistel teemadel. Lisaks stuudiointervjuudele ollakse terve päeva vältel pildis kõigis olulistes punktides, kus Paavsti visiit kulgeb, kommenteeritakse toimuvat ja antakse lisainfot. Suure ülekande lõpetab missa Vabaduse Platsilt, mis tuuakse vaatajateni samuti täismähus koos kommentaaridega.

Vikerraadio kajastab visiiti mitme huvitava nurga alt. "Kirikuelu" saates pühapäeval, 23. septembril kell 17.05 on külas EELK Usuteaduse instituudi kirikuloo professor dr. Riho Saard ja Helsingi Ülikooli usuteaduskonna kirikuloo õppejõud dr. Mikko Ketola.

24. septembril kell 14.05 vestlevad Peeter Kaldre saates "Välistund" isa Philippe Jourdan ja Eesti suursaadik Püha Tooli juures Väino Reinart.

25. septembri "Huvitaja" ja "Uudis+" kajastavad paavst Franciscuse Eesti külaskäigu tegevusi ja eesmärke. Kuulajateni tuuakse ka püha missa Tallinna Vabaduse väljakult. Otseülekannet vahendab saatejuht-toimetaja Meelis Süld.

Ka Raadio 4 on paavst Franciscuse visiidi lainel. Otselülitusi tehakse hommikuprogrammis, saadetes "Avalikud toimikud" ja "Üksikasjad" ning kell 16.30 õhtuses "drive-time" programmis. Päeva jooksul jagatakse kuulajatele ka kasulikke nõuandeid turvameetmete ja liikluse korralduse kohta.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: