Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tanel Padar pani õla alla diabeedihaigete laste toetuskampaaniale

{{1537524900000 | amCalendar}}
Foto: ERR

27. septembril toimub Hansa Rotary Klubi heategevuslik kontsert ja õhtusöök, millele on õla alla pannud ka Tanel Padar koos bändiga. Õhtust saadav tulu annetatakse Eesti laste ja noorte diabeediühingule insuliinipumpade ostmiseks lastele ja noortele.

Padar rääkis "Ringvaates", et ta ei ole kunagi saanud heategevusprojekti, -mõtte või -idee pakkumist, mis teda kuidagi ei kõnetaks.

"Need kõik lood on kuidagi kurvad, nukrad või mõnikord isegi natuke ärritavad, et miks siis riik, haigekassa või kogukond ei saa asjadega hakkama ja muusikud peavad võtma selle enda kanda," rääkis ta.

"Aga mul ei ole mitte midagi selle vastu, et panustada ja head teha, aga pigem on probleem selles, et kas muusik peab nendes projektides ainuke olema, kes heategevusega tegeleb."

Ta ütles, et saab väga palju e-kirju, kus kutsutakse teda mõnes heategevusprojektis kaasa lööma. "Kõnesid vähem. Kõned kipuvad minema pikale, eriti kui keegi midagi tahab. Moosimine võtab väga palju aega."

Nüüd otsustas Padar toetada Eesti laste ja noorte diabeediühingut insuliini pumpade ostmisel. "Seda puhtalt sellepärast, et Rotary Klubi ettevõtlikud naised, kes seda organiseerivad, nende seas on mul paar väga head tuttavat ja nad pöördusid minu poole tegelikkuses hoopis teistsuguste mõtetega, küsides, et mismoodi me saaks seda koostööd teha."

Seejärel pakkuski Padar välja, et nad võiksidki teha natuke kallima pileti ja õhtusöögiga kontserdi. "Teades, et nemad projektijuhtimise tasu ka sealt ei võta, mis tavaliselt paljudel heategevust planeerivatel projektidel on, vaid teevad seda täiesti kodanikualgatusena oma heast tahtest ja vabast ajast, siis mulle õudselt meeldib see."

Padar panigi ette, et teeks ürituse, kus võimalikud paljud kaasatud pooled teeksid seda tasuta. "Me teeme seda ju selleks, et koguda võimalikult palju raha, et teha sellega head ja et see raha jõuaks ka inimesteni. Me ei tee seda selleks, et meil oleks hästi kihvt õhtu ja hästi vinged söögid, mõnusad veinid ja bänd ning kui kõigile ära maksad, siis õhtu lõpuks ei jää sealt midagi järele."

Kuigi Padar nõustub, et iga järgmine tasuta kontsert tuleb teoreetiliselt teha oma vahendite arvelt, on siin ikkagi eesmärk see, mis loeb. "Me saame tegelikkuses väga paljusid peresid aidata, ja just neid väikseid lapsi insuliinipumpade soetamiseks."

Eesti põeb I tüüpi diabeeti üle 600 lapse, nendest umbes 400-l on insuliinipumbad. Üks insuliinipump maksab üle 2000 euro. Valdav enamus, 80 protsenti insuliinipumpadest on soetatud heategevuse toel. Diabeeti ei saa välja ravida, aga diabeedi kontrolli all hoidmine aitab ära hoida hilisemaid tüsistusi.

Tallinn Hansa Rotary Klubi algatatud tervisefondi Siniring peamine ülesanne on aidata Eesti laste ja noorte diabeedi ühingu kaudu I tüübi diabeeti haigestunud lastele ja noortele soetada eluks vajalikke insuliinipumpasid.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: