ERR Menu soovitab: valgusfestival ja tasuta raamatud

ERR Menu ja Vikerraadio "Huvitaja" jagavad taas soovitusi, mida oma vaba ajaga ette võtta.

1. Pealinna suurim valgusfestival Valgus Kõnnib, mis on juba 12 aastat pakkunud muusikaelamusi ja vaatemängulisi valgusinstallatsioone tuhandetele külastajatele, laieneb tänavu vanalinna. Kolmeteistkümnes, kolmepäevane festival saab alguse Kadrioru pargist ja kulgeb valgusinstallatsioonide ning kontsertide saatel vanalinna erinevatesse paikadesse. Üle 60 installatsioonist koosnev valguskett on kui särav teekond linnasüdames, andes võimaluse avastada uudseid objekte ja seni märkamata jäänud linnaruumi põnevaid elemente.

Erinevaid valgusetendusi saab nautida 19. ja 20. septembril Kadriorus ning 20. ja 21. septembril vanalinnas. Kadrioru lossi ja Raekoja peal saab näha kodumaiste ja Norra video- ning valguskunstnike videomappingu showsid, festivali muusikaelamust pakuvad Tanel Padar bändiga, Vaiko Eplik ja Eliit, Tiit Kikas, Indrek Kalda, Jäääär ja Bonzo.

Kadrioru Luigetiigil saab 19. ja 20. septembri õhtul nautida muusikasse sünkroniseeritud purskkaevu etendusi ning 20. septembri õhtul ei jää olemata ka traditsiooniline muusikaline ilutulestik. Selle aasta festivalil tuleb kasutusse üle 12 000 küünla ja tõrviku, üle 32 kilomeetri valguskette, 3000 valgustatud roosi ja üle 60 installatsiooni. Festivali valmistab ette koos põhimeeskonnaga üle saja inimese ja abistava käe annab üle 20 vabatahtliku.

2. MTÜ Raamat Rahvale kutsub taas 23. septembril kell 11.00 Kultuurikatlasse toredale perepäevale, kust võid tasuta koju viia täpselt nii palju raamatuid, kui kanda jaksad.

Raamatukogumispäevad:
20. september Rahva Raamatu neljas Tallinna kaupluses (Viru Keskuse, Rocca al Mare, Pärnu mnt ja Mustika Keskuse kaupluses)
21. september kell 16.00-20.00 Kultuurikatlas
22. september kell 11.00-16.00 Kultuurikatlas

Raamatukogumispäevadele toodud raamatud sorteeritakse ning pannakse laadapäeval valitud kategooriate kaupa välja. Väike osa raamatukogumispäevadele toodud raamatutest (ca 100 raamatut) läheb laadapäeval sümboolse summa eest ka müüki. Ostusumma läheb vähiravifond Kingitud Elu annetuskasti. 

Laadal üle jäänud raamatuid pakute haiglatele, sotsiaalkeskustele jne. Teine osa läheb ümbertöötlemisse.

3. 22. septembril toimub ekraanivaba päev, mis innustab üheks päevaks loobuma ekraanidest, et üheskoos peatuda ja mõista, millist rolli mängivad digitaalseadmed meie ja laste elus.

Ekraanivaba päeva kampaania eesmärk on mõista jagatud kogemuse kaudu, kui puhastav on olla ilma digitehnoloogia pideva sekkumiseta, märgata, mis juhtub siis, kui jätta tähelepanuta meilid, sotsiaalmeedia meeldetuletused ja televiisor ning käia selle asemel hoopis looduses, lugeda raamatut, mängida mänge, koos süüa teha ja lihtsalt olla. Algatajad usuvad, et ekraanivaba päeva kogemus kutsub end kordama, muutes meie lapsed tugevamaks ja tervemaks ning kodud õnnelikumaks.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: