Asia Argento ähvardab oma #MeToo kaasvõitleja Rose McGowani kohtusse kaevata

Näitlejad Asia Argento (vasakul) ja Rose McGowan.
Näitlejad Asia Argento (vasakul) ja Rose McGowan. Autor/allikas: AFP/SCANPIX

Olgugi et näitlejad Asia Argento ja Rose McGowan juhtisid hiljuti veel koos ahistamisvastast liikumist #MeToo, ähvardab Argento McGowani nüüd kohtusse kaevata, kui viimane ei võta tagasi oma avaldust Argento väidetava ahistamisjuhtumi kohta.

McGowan distantseeris end Argentost pärast seda, kui avalikuks tulid endise lapsnäitleja Jimmy Bennetti esitatud ahistamissüüdistused Argento suhtes. McGowan tegi 27. augustil avalduse, kus väitis, et tema elukaaslane Rain Dove oli saanud Argentolt tekstsõnumeid, mis kinnitasid, et viimasel oli Bennettiga olnud seksuaalsuhe ja et Argento oli saanud Bennettilt alastipilte alates ajast, kui viimane oli 12aastane, vahendab Indiewire.

"Hea @RoseMcGowan," kirjutas Argento oma säutsus esmaspäeval. "On tõeliselt kahetsusväärne, aga annan sulle 24 tundi, et oma hirmsad valed tagasi võtta ja vabandada selle eest, mida sa minu kohta 27. augustil oma avalduses ütlesid. Kui sa seda laimujuttu tagasi ei võta, ei jää mul muud üle, kui pöörduda kohtusse."

The New York Times avaldas 19. augustil artikli, kus seisis, et Argento oli vaikimisrahaga lahendanud Bennetti 2013. aastal tema vastu esitatud ahistamissüüdistused. Bennett väitel leidis juhtunu aset Californias hotellitoas, kui ta oli 17aastane ja Argento oli 37aastane. Seksuaalvahekorras olemise alampiir Californias on 18 eluaastat.

"Ma eitan täielikult New York Times'i artikli sisu ega nõustu sellega, mis on levinud ka riiklikes ja rahvusvahelistes uudistes," seisis Argento avalduses. "Olen sügavalt šokeeritud ja haavatud, et pean lugema uudiseid, mis on täiesti valed. Ma pole kunagi Bennettiga seksuaalsuhtes olnud."

Nii Argentot kui ka McGowanit on peetud liikumise #MeToo aktivistideks ja juhtideks; mõlemad näitlejad süüdistasid filmiprodutsent Harvey Weinsteini eelmise aasta sügisel nende vägistamises. Naised kohtusid aastaid tagasi, kuid McGowani sõnul muutusid nad lähedasteks alles viimase aasta jooksul oma kogemuse tõttu Weinsteiniga.

"Asia oli inimene, kes mõistis mu traumat viisil, mida paljud teised ei suutnud," kirjutas McGowan. "Meil oli võimalik sellest ühiselt rääkida ja anda üksteise häälele jõud."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: