Neeme Raud: mul tekkis 40ndate keskel otse-eetri hirm

Saates "Hommik Anuga" käis pühapäeval külas ajakirjanik Neeme Raud, kes rääkis oma läbipõlemisest ja enda uuesti leidmisest.

Neeme Raud, kel täitus 30 aastat ajakirjanikukarjääri, ütles, et lahkus Ameerikasse, sest Nõukogude Liit oli juba nii liigestest lahti, et turistiviisaga oli võimalik minna.

"Kõigepealt läksin Washingtoni Ameerika Hääle toimetusse tööle, siis juba New Yorki ja sinna jäin siis kahekümneks aastaks," meenutas Raud.

Mis oskusi sulle andis see pikalt ja üksi välismaal elamine, küsis saatejuht Anu Välba.

"Sa pead ise hakkama saama, pead ise välja ujuma," rõhutas Neeme Raud. "Isegi, kui on kõige raskem, sa pead endale lootma."

Pärast New Yorki asus Neeme Raud tööle Moskva korrespondendina, seejärel aga Tallinna "Aktuaalse kaamera" toimetusse. Raud rääkis ka läbipõlemisest, mis lõppes ETVst lahkumisega jaanuaris 2017.

"Mul tekkis neljakümnendate eluaastate keskel eetrinärv, ma kartsin otse-eetrit, ma ei teadnud, kas ma saan hakkama," ütles Raud. Siis tekkis motivatsioonikriis.

"Sa oled teatud asjad elus ära teinud, korraga sul ei leita rolli organisatsioonis, pakutakse igasuguseid väljakutseid, aga need ei ole ka need, ja sa ise ka ei saa täpselt aru, mida sa tahad," rääkis Raud. "Olin pimedas toas, kust otsisin väljapääsu igasuguste abivahenditega."

Uuesti tärkas Neeme Rauas ajakirjanik reisil Libeeriasse, kus ta nägi Ebola kriisi tagajärgi. Ta pakkus Postimehesse Libeeriast lugu ja see avaldati päris mahukal kujul.

Vaadake kogu intervjuud videost.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: