Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtute sari jätkub ansambliga Laine

Ansambel Laine
Ansambel Laine Autor/allikas: Pressimaterjalid

19. septembril astub Maarjamäe lossi tallihoones Eesti levimuusika näituse lavale Eesti kõige kauem tegutsenud ja jätkuvalt kõrgvormis ansambel Laine. Õhtut juhib Sten Teppan.

1960. aastal loodud ansambel on järjepanu tegutsenud 58 aastat ja omal ajal erinevate solistidega esinenud kuuendikul planeedist ja mujalgi. Kohtumisõhtul saame kolme ansambliliikme, Merle Lilje, Krista Grinbergs-Raigla ja Sirje Põllu käest küsida, kuidas see kõik juhtunud on.

Kuidas on võimalik selliste aegade möödudes jätkuvalt tegutsed? Kuidas säilitada häält? Kuidas leida tahtmist ikka ja jälle prožektorivalgusesse astuda? Kuidas edenevad 60. juubelikontserdi ettevalmistused? Mida annetab ansambel levimuusika näitusele? Hoogsas rütmis kulgeval õhtul esineb koos Lainega Otsakooli bänd Siim Aimla juhtimisel.

Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtute sari toob publikuni Eesti levimuusika legendaarsed tegelased. Fookuses on inimesed, kelle tegevus on märkimisväärselt Eesti levimuusikat mõjutanud. Igal kohtumisel saab otsestest allikatest kuulda seda, kuidas on sündinud legendid, laulud, ansamblid, tähed meie muusikataevas ja mis tegelikult Eesti levimuusika tagatubades toimus. Esimene kohtumisõhtu toimus 2016. aasta aprillis.

Eesti teatri- ja muusikamuuseumi näitus "Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu" annab edasi Eesti rahva, kultuuri, aga eelkõige muusika lugu alates esimesest heliplaadist 1901. aastal kuni Eurovisiooni võiduni 2001. aastal. Saja aasta sisse mahuvad säravad staarid, "Horoskoop", isetehtud pillid, "jazz luudel", pungi kõrgaeg, laulev revolutsioon ja veel palju meenutamist väärt hetki, sündmusi ja inimesi.

Kohtumist salvestab ERR Menu.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: