Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Gaidid kinkisid Eestile sünnipäevaks südamekujulise rajaga matka

Eesti gaidide liit korraldas 4.-29. augustini matka, mille rada oli südamekujuline. Matk algas Soomaalt, see läbis soid ja jõgesid. Nii tähistasid Eesti gaidid omal moel Eesti riigi 100. sünnipäeva.

Pool tuhat kilomeetrit läbi Eesti märjemate ja kuivemate paikade pakkusid noortele matkamis- ning ööbimiskogemusi erinevates paikades, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Nõost pärit Raul läbis kogu eelnevalt paika pandud matkaraja, "Aktuaalsele kaamerale" intervjuud andnud Kirke Kalamats pidi vahepeal ärahõõrdunud jalgu ravima.

"Kokku oli kogu matk 550 kilomeetrit, aga kuna ma pidin vahepeal oma jalgu tervendama, siis mul tuli umbes 450," tõdes ta.

Matkajad ööbisid 25 korda, sellest umbes neljal korral õnnestus end korterisse nihverdada. Kirke Kalamats leidis endale matkal ka Eesti lemmikpaiga.

"Minule meeldis Läänemaal - põldmarju oli igal pool ja siis sai kogu aeg matka kõrvalt süüa - nii vasakult kui paremalt tee äärest. /.../ Õunu sai ka söödud. Me proovisime kõik õunasordid Eestis ära, selline tunne on küll," rääkis ta.

Kõige raskem oli matkaraja paikapanek, sest kodumaa kubiseb soodest ja jõgedest.

Kõige nooremad matkajad olid üheksaaastased, kes osalesid ettevõtmisel päeva või paar.

Matk oli korraldatud nii, et 50 osavõtja hulgas jagus igaühele mingi osa distantsist. Rada aga meenutaks ülalt vaadates südant, juhul kui gaidid oleks maasse piisavalt sügava raja tallanud.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: