Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lauri Leesi ootab õpetajatele suuremaid palku: praegu elatakse minuvanuste õpetajate najal

Pikaaegse koolijuhi Lauri Leesi arvetes peaks hariduse peale kulutama kaheksa protsenti riigitulust, nii nagu paljudes Aasia riikides.

"Mul on natuke kahju, et õpetajate staatuse eest on palavalt armastatud isamaa, kodumaa vähe hoolt kandnud. Pole tarbimisühiskonna rongist täiesti maha jätnud, aga saatnud mitte esimene või teise klassi vagunisse, vaid jätnud õpetajad sinna, kus on kõvad istmed," ütles Leesi intervjuus ETV saatejuhile Marko Reikopile.

Leesi sõnul peaks riik haridusele mõeldud raha jagama kindla suunitlusega. "Haridus- ja teadusministeerium paneb kõik rahad ühte. Pealekauba kuulub sinna riiklik arhiiv ja Innove - selline kohutav aparaat, mis on selle hariduse haldamiseks, aga kohutavalt kallis. See peaks kõik minema õpetajate palkadeks. Ma ei taha öelda, et seda pole üldse vaja, aga ta ei peaks olema sellistes mastaapides," rääkis Leesi.

Leesi tõi näite, et väikeste palkade tõttu on väga raske õpetajaid leida. "Kujutate ette olukorda, meilt lahkus aasta tagasi füüsikaõpetaja ja me oleme terve aasta otsinud füüsikaõpetajat," ütles Leesi.

Tema sõnul omandas füüsikaõpetaja eriala viimati kaks aastat tagasi kaks inimest, kellest üks läks Soome ja teine lapsepuhkusele. "Praegune kool elab lihtsalt minuvanuste õpetajate najal. Kujuta ette, meie kõik lahkume, me ei ole ju tulevikuvaatega õpetajaskond," rääkis Leesi.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: