X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Andres Kuusk: "Esimene stuudio" on ETV kõige parem saade

Järgmisel nädalal tuleb ETV-s eetrisse uus debatisaade "Esimene stuudio", mis avab erinevaid päevakajalisi teemasid, mis sünnivad meie igapäevasest elust, alates poliitikast ja majandusest, lõpetades sotsiaalia ja kultuuriga.

Uut saadet hakkavad juhtima ETV tuntud ajakirjanikud Andres Kuusk, Johannes Tralla ja Anna Pihl. Režissöör Maarika Lauri.

Saate vastutava toimetaja ja saatejuhi Andres Kuuse sõnul võimaldab uus formaat rohkem kaasa rääkida ühiskonnas olulistel teemadel, olla mitmekesisem ja tuua eetrisse uusi arvamusliidreid. "See on ETV kõige parem saade, sellepärast te peate seda vaatama. Meil on nii fantastiline tiim," kutsus Andres Kuusk.

Kuuse sõnul on "Esimene stuudio" ambitsioonikas projekt, mis on eetris kolmel korral nädalas. Eetris saab näha olenevalt teemast vastasseise, intervjuusid ja poliitikadebatte. Kord kuus läheb riigikogu valgest saalist eetrisse pikem parlamendipoliitika debatt. Esimene parlamendidebatt sünnib koos Anna Pihliga 12. septembril ning läheb eetrisse riigikogust. "Pisut on glamuursem ja tuletab valimisstuudiot meelde," ütles Kuusk.

Kuusk ise usub, et sellise žnri järgi oli Eesti telemaastikul vajadus ja auk. "Kui keegi saab erakordsega hakkama, siis viie minutiga ei räägi seda juttu ära," rääkis ta, et "Esimene stuudio" erineb teistest õhtuse vööndi saadetest põhjalikkusega. "Me räägime nendest teemadest, millest kõik räägivad. See on lihtne põhjus, miks seda peab vaatama," kirjeldas Kuusk uut saadet.

Samas rõhutas Kuusk, et poliitiline debatt ei kao kuhugi ja Jürgen Ligi ning Kadri Simsoni tuliseid vaidlusi saab ka uues saates jälgida.

Juba praegu on saatejuhtidel paberil Üle 60 nime, keda saatesse kutsuda. "Ma arvan, et umbes pooled neist võiks kohe esimesel nädalal eetrisse kutsuda," arvas Kuusk.

"Esimene stuudio" on ETV eetris 4. septembrist teisipäeva, kolmapäeva ja neljapäeva õhtuti kell 21.40

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: