Uhhuduur jõuab tagasi koju, selja taga seni raskeim rattaretk

Foto: facebook.com/uhhuduur

Ehh, uhhuduuri jalgrattaseltskonna reis lõppes Peruu pealinnas Limas. Kui veel juunis pakatas reisiseltskond optimismist, siis uhhuduurlane Hannes Hanso tunnistas, et selja taha jäänud retk oli füüsiliselt väga raske.

"Peab nentima tagasi vaadates kahele kuule, et me kas hindasime üle natukene oma võimeid või alahindasime seda maastikku ja mägesid, millega siin rinda pista," tunnistas Hanso Vikerraadio saates "Uudis+".

Kui reisi kogupikkus pidi olema 5000 kilomeetrit, suudeti jalgratastel sõita 2700. Ülejäänud retk möödus veoauto kastis või bussis. "Võrreldes eelmiste reisidega oli see kohutavalt füüsiliselt nõudev ja raske," tõdes Hanso.

Mees rääkis, et tasast maad sai sõita ainult viimasel kahel päeval Vaikse ookeani rannikul. "Hing paelaga kaelas vahest teed ära 40-50 kilomeetrit ja õhtul kukud poolsurnuna pikali. See oli väga raske, väga rasked maastikud ja Andid üllatasid meid," ütles Hanso.

Hanso lisas, et reisil saadi kõvasti vihma, külma ja lund, sest Lõuna-Ameerikas on praegu talv. "Juba vappekülm oli, jalgrattal näppudega pidurit panna ei suutnud, nii külm oli," kirjeldas ta ja lisas: "Kunagi ei ole mul elus nii külm olnud nii pikka aega järjest kui siin reisil, seda peab küll ütlema."

Hanso kinnitusel pidas reisisellide tervis katsumustest hoolimata hästi vastu. "Selles mõttes on kahju koju tulla nüüd, kui oled piisavalt karastunud ja suudad ükskõik mille alla neelata," ütles Hanso.

Viimati käis Uhhuduuri seltskond rattaretkel 2014. aastal. Uhhuduuri seekordne, viies etapp algas Atlandi ookeani äärest Argentina pealinnast Buenos Airesest. Tagasi Eestisse jõuavad mehed homme õhtul.

Vähemalt praeguse seisuga on Hanso kinnitusel plaanis minna ka kuuendale retkele, kuid see juhtub ilmselt alles nelja aasta pärast.

Uhhuduuri seiklejad olid Hannes Hanso, Mart Kuusk, Priit Kuusk aka Wend, Kristjan Prii, Liivo Niglas ja Tanel Rütman aka Taniil. Uhhuduuriga liitus üheks kuuks ka üllatusosaline, kes selgub juba siis, kui saade eetrisse jõuab.

Ehh, uhhuduuri seiklusi saab ETV kanalilt näha loodetavasti juba järgmise aasta alguses.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: